Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Wilki morskie rozwiną jutro żagle

  06-07-2011 21:43 Prognoza dla żeglarzy na czwartek

  sxc.hu

  Jutro pogoda na wybrzeżu będzie sprzyjać żeglarzom. Przelotnych opadów należy spodziewać się w okolicy Sopotu i Krynicy Morskiej. Tam też będzie najcieplej 23-24 st. C. Wiał będzie północno-zachodni wiatr. Miejscami może nawet osiągnąć siłę 5 stopni w skali Beauforta. Na Mazurach amatorzy wodnych sportów nie wiele będą mieli powodów do radości. Cały dzień będzie intensywnie padać. Do tego gdzie nie gdzie mocniej zagrzmi.

  Wiatr na pełnym morzu powieje jutro z północocy i z północnego-zachodu. Może osiągnąć prędkość 4-5 stopni w skali Beauforta. Ciepło, od 24 st. C we wschodniej części Bałtyku do 18 st. C w środkowej.

  W Ciesinach Duńskich wiatr z południa zadmie w żagle z siłą 2-4 stopni w skali Beauforta. Na termometrach, 22 st. C. Padać nie będzie, ale na słońce wielki morskie także nie mają co liczyć.

  Pełne łódek mazurskie przystanie

  Na Mazurach i nad jeziorem Solińskim zbiorą się czarne chmury. Będzie padać, a do tego lokalnie wystąpić mogą burze. Ciepło, od 24 st. C na Mamrach, do 25 st. C na Tałtach i Śniardwach. Wiał będzie wiatr z zachodu, 3-5 stopni w skali Beauforta.

  Wybrzeże bałtyckie

  Większego zachmurzenia należy spodziewać się w Jastarnii, Łebie oraz w Ustce. Przelotnie popada w Sopocie i Krynicy Morskiej. Najcieplej w Sopocie, 24 st. C. Nieco chłodniej w Kołobrzegu, Midzyzdrojach, 23 st. C. Wiał będzie wiatr z północnego-zachodu. W porywach osiągnie 5 stopni w skali Beauforta w rejonie Ustki i Łeby. Najsłabiej powieje na jeziorze Miediwie.

  Najlepiej w Grecji i w Chorwacji

  Na południu Europy pogoda sprzyjać będzie pracy nad opalenizną. Słonecznie w Chorwacji i w Grecji. Małym wyjątkiem będzie greckie Korfu oraz chorwacka Rijeka. Tam niebo może lekko zasnuć się chmurami.

  W Chorwacji powieje umiarkowany wiatr z południowego-zachodu. Najlepsze warunki do rozwinięcia żagli w Zadarze, 4 stopnie w skali Beauforta. Na temometrach, od 28 st. C w Dubrowniku do 31 st. C w Zadarze i w Splicie.

  Greckie słońce przypiekać będzie od rana. Nieco chłodniej na Cykladach, 28 st. C. Wiatr będzie wiał z różnych kierunków. Z zachodu w Salonikach i Atenach (do 3 stopni w skali Beauforta), w Korfu z południowego-zachodu, a na Cykladach i Sporadach z północy.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...