Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 30°C 18°C Mgła
zwiń
Informacje
 • Najzimniejszy poniedziałek czerwca

  20-06-2011 06:30 Prognoza TVN Meteo - temperatura, warunki na drogach, samopoczucie

  Tęcza w okolicach Gorlic

  Kontakt 24 / MQover

  Po chłodnej nocy przyszedł jeden z najzimniejszych dni ostatnich tygodni. Temperatura w wielu miejscach kraju nie przekroczy 20 st. C. Wciąż też nad Polską przechodzić będą burze.

   W poniedziałek poczujemy wilgotne, chłodne powietrze znad Skandynawii. Od północnego-zachodu nad Polskę wkroczą chmury przynoszące przelotne opady deszczu, a w pasie od Suwalszczyzny przez Mazury po Wybrzeże, burze. Najmniej deszczu spadnie w okolicach Wrocławia, Zielonej Góry i Gorzowa. Ciepło powinni się ubrać mieszkańcy północnej Polski, gdzie na termometrach zobaczymy tylko 17 kresek. Najwyższa temperatura ma być w południowo-zachodniej części kraju, gdzie słupki rtęci podskoczą do 22 kresek.

  Na Pomorzu i Wybrzeżu od rana będzie padać i lokalnie zagrzmi, m.in. w Słupsku. Temperatura będzie wahać się od 18 do 20 st. C i będzie dość silnie wiało - do 60 km/h.

  Na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu burze będą gwarantowane. Temperatura również nie będzie rozpieszcać mieszkańców tych regionów - do 18 st. C.

  Mieszkańcy centrum i wschodu na pogodową nudę nie będą narzekać. Raz zaświeci im słońce, a za chwilę zmoczy deszcz. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o parasolu, nawet gdy za oknem nic nie będzie zwiastować opadów.

  Na południowym-zachodzie kraju nawięcej przejaśnień i rozpogodzeń. Tam również nie obejdzie się bez deszczu, ale będzie cieplej - we Wrocławiu do 22 st. C.

  W górach niestety też pokropi, ale grzmotów mieszkańcy tego rejonu nie usłyszą. W Zakopanem termometry wskażą tylko 15 st. C.

  Mokre drogi

  W poniedziałek wszyscy kierowcy powinni zachować ostrożność. Będzie padać w całej Polsce, nawierzchnia będzie śliska i z pewnością pogorszy komfort jazdy.

  Uważać powinni zmotoryzowani na Wybrzeżu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu, gdzie synoptycy zapowiadją burze z silnymi opadami i wiatrem dochodzącym do 90 km/h.

  Chłód nie odpuści

  Warunki biometeorologiczne nie będą pozytywnie wpływać na nasz nastrój. Niewysokie, jak na czerwiec temperatury, zmuszą większość z nas do wyciągnięcia swetrów z szaf. Będziemy czuć chłód, a nawet zimno, szczególnie na północy kraju, gdzie odczucie temperarury wyniesie jedynie 14 st. C. 

  Wilgotno będzie w całej Polsce - od 60 proc. na południowym-zachodzie, do 80 proc. na północnym-wschodzie.

  Jedna wiadomośc jest pocieszająca. Ciśnienie będzie pięło się w górę, by w południe w Warszawie osiągnąć wartość 995 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....