Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 18°C 21°C 13°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • W kurortach upał nieco zelżał

  19-06-2011 20:17 Od poniedziałku najlepiej jechać na Cypr

  Chmury na kurortami

  sxc.hu

  W nadmorskich kąpieliskach spadają temperatury. Na niebie pojawiają się chmury. Na szczęście woda nadal zachęca turystów do aktywnego wypoczynku.

  Poniedziałek przyniesie ochłodzenie w większości europejskich kurortów. W Bułgarii turyści odpoczną od wielkich upałów, a termometry wskażą "jedynie" do 27 st. C. Na niebie chmury. Temperatura wody wokół Złotych Pisków, Burgas i Warny wyniesie 21 st.

  W Turcji będzie słonecznie. Niebo zachmurzy się tylko nad Istambułem, gdzie będzie najchłodniej, bo 27 st. C. W pozostałych kurortach słupki rtęci podskoczą do przynajmniej 33 st. C.

  Cypr zdecydowanie wygrywa w rankingu najcieplejszych poniedziałkowych kurortów. Przez cały dzień nad wyspą będzie świeciło piękne słońce. Turyści na zachodzie zobaczą na termometrach 28 kresek, a na wschodzie nawet 34. Różnica między temperaturą wody osiągnie wartość 10 st.

  Izrael, Egipt, Tunezja

  Wyraźnie ochłodzi się natomiast w Izraelu. Termometry w Hajfie odnotują 28 st. C. Gorąco będzie tylko w Ejlacie - tam aż 38 st. C.

  Egipskie niebo na zachodzie przykryją chmury, ale wschód będzie bardzo słoneczny z temperaturą do 35 st. C w Sharm el Sheik.  Woda będzie bardzo ciepła i osiągnie wartość 27 st.

  Zachodnia część Tunezji będzie chłodniejsza i bardziej pochmurna od wschodniej. W Tabarce termometry odnotują tylko 25 kresek, ale w Dżerbie już o pięć więcej. Woda osiągnie maksymalnie 23 st.

  Kanary, Płw. Iberyjski, Francja

  Wyspy Kanaryjskie będą wyjątkowo słoneczne, lokalnie na niebie mogą pojawić się chmury. Będzie ciepło, 30 st. C, a wody wokół południowej częsci Półwyspu Iberyjskiego osiągną 22 st. Podobna temperatura będzie panowała w Hiszpanii.

  Poniedziałek okaże się cieplejszy dla mieszkańcow Lizbony. Tam słupki rtęci po wielu dniach podskoczą do prawie 30 kresek. W Porto bedzie chłodniej, bo tylko 24 st. C, a woda o wartości 17-19 st. C nie zachęci do kąpieli.

  We francuskich kurortach turyści odnajdą zróżnicowaną pogodę. W Nicei będzie tylko 25 st. C, ale w Bordeaux już 29. W całym regionie od poniedziałku nie powinno już padać.

  Włochy, Chorwacja

  Włochy z kolei podzielą się na słoneczny zachód i pochmurny wschód. Średnia temperatura na półwyspie wyniesie 27 st. C. Temperatura wody - 22 st.

  Chorwackie wybrzeża i wysepki będą słoneczne z temperaturami od 26 do 29 st. C. Woda zachęci do kąpieli.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...