Który z prezydentów USA nie zmarł podczas pełnienia swojej funkcji? Pytanie w "Milionerach" za pięć tysięcy

Autor:
mw//am
Źródło:
Milionerzy TVN
Który z prezydentów USA nie zmarł podczas pełnienia swojej funkcji? Pytanie z "Milionerów"
Który z prezydentów USA nie zmarł podczas pełnienia swojej funkcji? Pytanie z "Milionerów"
Który z prezydentów USA nie zmarł podczas pełnienia swojej funkcji? Pytanie z "Milionerów"

Który z prezydentów USA nie zmarł podczas pełnienia swojej funkcji: Abraham Lincoln, Franklin Delano Roosevelt, John F. Kennedy czy Richard Nixon? Na to pytanie za pięć tysięcy w programie "Milionerzy" odpowiadał Robert Laskowski.

Gościem Huberta Urbańskiego we wtorkowym odcinku "Milionerów" był Robert Laskowski. Uczestnik studiował administrację w Olsztynie i obecnie pracuje jako urzędnik. Swoją grę rozpoczął w poprzednim odcinku, gdzie zdążył odpowiedzieć na trzy pytania, po czym czas programu minął. Do dyspozycji wciąż miał wszystkie trzy koła ratunkowe.

Pytanie za pięć tysięcy złotych, które usłyszał, wymagało wiedzy z zakresu historii i polityki.

Który z prezydentów USA nie zmarł podczas pełnienia swojej funkcji?

A: Abraham Lincoln B: Franklin Delano Roosevelt C: John F. Kennedy D: Richard Nixon

Zawodnik na początku słusznie odrzucił dwie opcje – A oraz C. Następnie założył, że Richard Nixon również został zamordowany i wskazał na odpowiedź B. Nie była to dobra decyzja. Poprawną odpowiedzią jest D.

Prezydenci USA. Śmierć podczas kadencji

Zarówno Lincoln, jak i Kennedy zginęli wskutek zamachów na ich życie. Lincoln został zamordowany strzałem w tył głowy podczas spektaklu teatralnego w 1865 roku. Kennedy został postrzelony w 1963 roku na wiecu wyborczym w Dallas, gdy przejeżdżał odkrytą limuzyną ulicami miasta. Franklin Delano Roosevelt był jedynym w historii prezydentem Stanów Zjednoczonych, który pełnił urząd dłużej niż dwie kadencję. W 1945 roku dostał ostrego udaru mózgu podczas pozowania do portretu i zmarł w trakcie swojej trzeciej kadencji. Richard Nixon, jako jedyny w historii prezydent USA, musiał ustąpić ze stanowiska przed końcem okresu urzędowania. Stało się to w wyniku afery Watergate. Z czterech wymienionych prezydentów tylko on zmarł po złożeniu urzędu w roku 1994 w wieku 81 lat.

Autor:mw//am

Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości