"Milionerzy". Kto gra solo na gitarze w piosence Beatlesów "While My Guitar Gently Weeps"?

Autor:
mkm//az
Źródło:
Milionerzy TVN
Milionerzy. Kto zagrał gitarową solówkę na Białej Płycie The Beatles? Odpowiedź na pytanie za pół miliona złotych
Milionerzy. Kto zagrał gitarową solówkę na Białej Płycie The Beatles? Odpowiedź na pytanie za pół miliona złotych
Milionerzy. Kto zagrał gitarową solówkę na Białej Płycie The Beatles? Odpowiedź na pytanie za pół miliona złotych

Kto gra solo na gitarze elektrycznej w utworze "While My Guitar Gently Weeps" na płycie "The Beatles", zwanej Białym Albumem? Takie pytanie usłyszała pani Klaudia Rymut z Krakowa. Grała o pół miliona, o pomoc zwróciła się do publiczności.

W czwartkowym odcinku swoją grę kontynuowała pani Klaudia Rymut. Każdy z graczy walczący o milion złotych w "Milionerach" może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Zawodniczce udało się prawidłowo odpowiedzieć na dziesięć pytań i wykorzystać przy tym dwa z nich: telefon do przyjaciela oraz pół na pół.

W pytaniu za pół miliona złotych Pani Klaudia przyznała, że nie wie, która odpowiedź jest właściwa, dlatego postanowiła wykorzystać ostatnie z dostępnych kół, czyli pomoc publiczności.

Kto gra solo na gitarze elektrycznej w utworze "While My Guitar Gently Weeps" na płycie "The Beatles" zwanej Białym Albumem?

A: Jimi Hendrix B: Eric Clapton C: George Harrison D: Jimmy Page.

Najwięcej osób zasiadających na widowni wybrało George'a Harrisona, gitarzystę zespołu The Beatles. Na odpowiedź C zagłosowało 39 procent publiczności. Nieco mniej, bo 31 procent, wskazało na odpowiedź B - Erica Claptona. 17 procent publiczności zagłosowało na odpowiedź D, czyli Jimmiego Page'a. Najmniej głosów otrzymał Jimmy Hendrix. Wariant D wybrało zaledwie 13 procent głosujących.

Pani Klaudia postanowiła zaufać publiczności i postawiła na odpowiedź C. Niestety był to zły wybór.

While My Guitar Gently Weeps

"While My Guitar Gently Weeps" to piosenka zespołu The Beatles z ich podwójnego albumu "The Beatles" z 1968 roku, zwanego Białym Albumem. Choć utwór został napisany przez George'a Harrisona, gitarzystę zespołu, to na nagraniu możemy usłyszeć solówkę w wykonaniu Erica Claptona.

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to B.

Autor:mkm//az

Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości