Co się szczepi na antypce? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" za 125 tysięcy złotych

Autor:
mkm
Źródło:
Milionerzy TVN
Co się szczepi na antypce? Pytanie z "Milionerów" warte 125 tysięcy złotych
Co się szczepi na antypce? Pytanie z "Milionerów" warte 125 tysięcy złotych
Co się szczepi na antypce? Pytanie z "Milionerów" warte 125 tysięcy złotych

Na antypce zazwyczaj szczepi się: ludzi, zwierzęta, wiśnie łutówki czy śliwki renklody? Takie pytanie w programie "Milionerzy" usłyszał pan Jakub Widera z Częstochowy. Za poprawną odpowiedź mógł otrzymać 125 tysięcy złotych.

Pan Jakub rozpoczął swoją grę w środowym odcinku "Milionerów". Odpowiedział na osiem pytań i zdobył 75 tysięcy złotych, wykorzystując przy tym dwa z trzech dostępnych kół ratunkowych. Dziewiąte pytanie, za 125 tysięcy złotych, dotyczyło zagadnienia z zakresu ogrodnictwa.

Na antypce zazwyczaj szczepi się: 

A: ludzi B: zwierzęta C: wiśnie łutówki D: śliwki renklody

Gracz nie znał odpowiedzi na to pytanie. Postanowił skorzystać z ostatniego koła ratunkowego i zadzwonił do swojego przyjaciela. Po rozmowie z kolegą zdecydował się nie ryzykować i skończył grę z 75 tysiącami złotych.

Podkładka z antypki. Poprawna odpowiedź na pytanie

Antypka, zwana też wiśnią wonną, jest w Polsce rośliną uprawną, cenioną za swoje właściwości dekoracyjne. Szeroko wykorzystywana jest również podkładka z antypki, która służy jako podstawa do szczepienia innych gatunków wiśni lub czereśni. Roślina może być uprawiana także na tarasach w formie drzewka bonsai.

Zatem prawidłowa odpowiedź na to pytanie z programu "Milionerzy" to C.

Autor:mkm

Źródło: Milionerzy TVN

Pozostałe wiadomości