Wybory samorządowe 2018

Wybory samorządowe 2018

Bierzemy pod uwagę wariant przyspieszenia wyborów parlamentarnych i samorządowych. Będziemy gotowi w każdej chwili - zadeklarował po wtorkowym posiedzeniu klubu PO szef ugrupowania Grzegorz Schetyna. Dodał, że w przyszły wtorek zawiązany zostanie komitet referendalny ws. zmian w oświacie.

Bierzemy pod uwagę, że Trybunał Konstytucyjny może zakwestionować część zmian w ordynacji wyborczej do samorządów dotyczących kadencyjności - powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Nowe porządki w samorządach według prezesa PiS: prezydenci, burmistrzowie i wójtowie tylko na dwie kadencje. I to od zaraz. Oznacza to, że ci, którzy właśnie rządzą drugą kadencję, za niecałe dwa lata na pewno przestaną. Prezes Kaczyński nie widzi problemu. - W tym wypadku suwerenem są mieszkańcy danego miasta - ocenia pomysł lidera PiS Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Materiał "Faktów" TVN.

Prezes Jarosław Kaczyński i PiS kierują się strachem - powiedział w "Kawie na ławę" Bartosz Arłukowicz (PO), komentując ostatnią zapowiedź szefa Prawa i Sprawiedliwości ws. zmiany ordynacji wyborczej. - Zmieniacie zasady gry, bo się boicie - oświadczył. Innego zdania był Adam Bielan (PiS), który stwierdził, że zmiany miałyby "ograniczyć patologie" w samorządach.