Włochy

Włochy

Językoznawcy piszą rozprawy naukowe o jego powieściach, czytelnicy od dekad wyjeżdżają na Sycylię, by odnaleźć miejsca odpowiadające wymyślonemu przez niego miasteczku Vigata, a serial na podstawie jego kryminałów przyciągnął przed telewizory ponoć ponad miliard widzów na całym świecie. Z Włoch nadeszła smutna wiadomość o śmierci Andrei Camilleriego. Pisarz miał 93 lata. Na świecie sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy jego książek.

Kreml nie udzielił nigdy żadnego wsparcia włoskim partiom bądź politykom - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. W rozmowie z Ansą nie wykluczył współpracy ze stroną włoską w śledztwie w sprawie opisywanego przez media finansowania Ligi.

W hiszpańskim regionie turystycznym Costa del Sol wybuchł pożar lasu, ewakuowano 84 osoby. W południowej Francji ogień zagrażał wypoczywającym na kempingu. W wielu europejskich krajach obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne. Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna.

Nawałnice, gradobicia, pożar i trąba wodna. W wyniku gwałtownej pogody we Włoszech kilkanaście osób odniosło obrażenia. Pogoda zostawiła po sobie także mnóstwo zniszczeń.

Sąd na Sycylii zwolnił z aresztu domowego kapitan statku niemieckiej organizacji pozarządowej Sea Watch 3 Carolę Rackete. Została ona zatrzymana w nocy z piątku na sobotę, gdy wbrew zakazowi władz Włoch wpłynęła z 40 migrantami do portu na Lampedusie.

Minister spraw wewnętrznych i wicepremier Włoch Matteo Salvini tworzy "histeryczną" atmosferę wokół spraw związanych z imigracją, a Rzym nie wywiązuje się z zadań w tym zakresie - oświadczyła we wtorek rzeczniczka rządu Francji Sibeth Ndiaye. Włoski polityk zareagował w mediach społecznościowych: "Niech francuski rząd przestanie obrażać i otworzy swoje porty".