Włochy

Włochy

Włoska policja aresztowała Roberto Spadę, brata przebywającego w więzieniu członka gangu, za brutalną napaść na dziennikarza telewizyjnego. Nagranie ze zdarzenia zarejestrowane na przedmieściach Rzymu zszokowało włoską opinię publiczną.

Dwóch gondolierów z Wenecji postanowiło wyjść naprzeciw tym, dla których cena przejażdżki gondolą, około 80 euro za pół godziny, jest zbyt wysoka. Proponują oni turystom, by wsiadali do łodzi z obcymi osobami, dzięki czemu mogą podzielić koszt rejsu.

W porcie Gioia Tauro we Włoszech Gwardia Finansowa i służba celna skonfiskowały 24 miliony pastylek silnych opioidowych leków przeciwbólowych. Według śledczych, handlem nimi zajmuje się bezpośrednio tak zwane Państwo Islamskie, finansując w ten sposób swoją działalność terrorystyczną.

Aż 98 procent głosujących w referendum w Wenecji Euganejskiej na północy Włoch opowiedziało się za większą autonomią ich regionu - podały władze lokalne w nocy z niedzieli na poniedziałek. W takim samym plebiscycie w Lombardii za autonomią opowiedziało się z kolei 95 procent uczestników.

Najnowszy sondaż Laboratorium Analiz Politycznych Uniwersytetu w Sienie i Instytutu Spraw Międzynarodowych ukazuje zmiany w spojrzeniu Włochów na wyzwania stojące przed ich krajem. Wynika z niego, że jedna trzecia Włochów chciałaby pójść w ślady Brytyjczyków i wyjść z Unii Europejskiej.

Aresztowany w weekend w Ferrarze na północy Włoch Tunezyjczyk, brat sprawcy niedawnego ataku na dworcu w Marsylii Ahmeda Hannachiego - Anis - walczył w szeregach dżihadystów w Syrii - poinformowała włoska prokuratura do walki z mafią i terroryzmem.

Włoska firma oponiarska Pirelli wyceniła ofertę publiczną swych akcji na 6,5 euro za sztukę, co oznacza wartość firmy na poziomie 6,5 miliarda euro - podała w piątek agencja Associated Press. Włoski producent od czwartku będzie znów notowany na mediolańskiej giełdzie.