Władimir Putin

Władimir Putin

Za mediację w syryjskiej wojnie domowej - za to właśnie grupa rosyjskich aktywistów i parlamentarzystów zgłosiła do Pokojowej Nagrody Nobla prezydenta Władimira Putina.

W słynnym artykule w "New York Timesie" prezydent Rosji Władimir Putin przestrzegał Amerykanów, by nie uważali się za "nadzwyczajny" naród. Podczas przemówienia przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ Barack Obama sugestii Rosjanina się nie poddał.

Nazywany "szarą eminencją Kremla" Władisław Surkow wraca do kręgu władzy. Będzie doradcą prezydenta Władimira Putina odpowiedzialnym za społeczne i ekonomiczne sprawy w Abchazji i Osetii Południowej, separatystycznych republikach na terytorium Gruzji.

"Aleksiej Nawalny" - to imię i nazwisko padło po raz pierwszy publicznie z ust prezydenta Rosji Władimira Putina. Wcześniej, odpowiadając na pytania o działacza opozycji, gospodarz Kremla posługiwał się sformułowaniami "ten pan" lub "niektórzy ludzie".

Prezydent Rosji nie wyklucza zgody na operację wojskową w Syrii, jeśli dostanie twarde dowody, że to wojska Asada stoją za atakiem chemicznym pod Damaszkiem. - Warunkiem jest jednak wcześniejsza zgoda ONZ - powiedział Władimir Putin. Zarazem potwierdził jednak dotychczasową linię polityki poparcia dla Damaszku.

Prezydenci Ukrainy i Rosji Wiktor Janukowycz i Władimir Putin wzięli udział w obchodach 1025. rocznicy chrztu Rusi Kijowskiej, które odbyły się na górze św. Włodzimierza w stolicy Ukrainy. Po uroczystościach politycy zgodnie podkreślali, że były one świętem jedności narodów Ukrainy i Rosji.

21-kilogramowego szczupaka złowił w jednym z jezior Południowej Syberii prezydent Rosji. Władimir Putin w ubiegły weekend wybrał się na łowienie ryb w towarzystwie premiera Dimitrija Miedwiediewa i ministra obrony Siergieja Szojgu. Prezydent był tak dumny ze złowienia szczupaka, że aż go ucałował.

Kreml nic nie wie o jakichkolwiek planach Edwarda Snowdena związanych z uzyskaniem rosyjskiego obywatelstwa - ogłosił rzecznik prasowy prezydenta Władimira Putina.

Lider antykremlowskiej opozycji Aleksiej Nawalny rozpoczął kampanię wyborczą jako kandydat na mera Moskwy, choć toczy się przeciwko niemu proces. Opozycjonista jest oskarżony o spowodowanie strat w jednej z kontrolowanych przez państwo spółek.