USA

USA

Doniesienia o aresztowaniach po wybuchu w Nowym Jorku. FBI zaprzecza

Ponad dobę po wybuchu bomby domowej produkcji w Nowym Jorku, w wyniku którego rannych zostało 29 osób, FBI nie dokonała żadnych aresztowań. Agenci musieli dementować informacje przekazane w poniedziałek nad ranem czasu polskiego przez stację ABC News, która podała, że w areszcie znalazła się pięciu podejrzanych.

Atak nożownika w USA. Tzw. Państwo Islamskie: to my

Uzbrojony w nóż mężczyzna, który w sobotę ranił w amerykańskim stanie Minnesota osiem osób, zanim został zastrzelony przez policjanta, był bojownikiem tzw. Państwa Islamskiego (IS) - podała w niedzielę propagandowa agencja prasowa dżihadystów, Amak.

F-16 pikował, pilot był nieprzytomny. Życie uratował mu komputer

Dowódca krzyczał przez radio: "Wyciągnij! Dwójka, wyciągnij!". Jego podwładny, młody pilot szkolący się na F-16, nie mógł tego jednak słyszeć. Był nieprzytomny i pikował z prędkością naddźwiękową. W ostatniej chwili uratował go nowy system zainstalowany w myśliwcu. Amerykańskie wojsko ujawniło nagranie z incydentu, który jeszcze kilka lat temu zakończyłby się tragedią.

Ivanka Trump i pomaganie mamom. Po kilku pytaniach przerwała wywiad

Jest matką dwójki dzieci i - jak lubi podkreślać w mediach społecznościowych, w których bardzo dba o swój wizerunek - zależy jej na realizowaniu się kobiet w życiu zawodowym. Córka Donalda Trumpa i współtwórczyni planu mającego pomóc kobietom wrócić do pracy po ciąży, uciekła jednak od niewygodnych pytań magazynu "Cosmopolitan". Jak zaznacza z kolei telewizja CNN, plan Ivanki i Donalda to w rzeczywistości pułapka dla kobiet.

Raport ujawnia kłamstwa Snowdena. "Z utęsknieniem czekamy na jego powrót"

Edward Snowden nie jest demaskatorem, a większość wykradzionych przez niego dokumentów dotyczy tajemnic wojskowych i nie ma nic wspólnego z prywatnością - uznała w czwartek komisja ds. wywiadu Izby Reprezentantów USA. Już w czerwcu jeden z rosyjskich deputowanych do Dumy ujawnił, że Snowden przekazał Rosji materiały wywiadowcze dot. działań USA.

Policjant zastrzelił 13-latka, który wyciągnął wiatrówkę. "Wyglądała jak zabójcza broń"

Policjant, który w Columbus w amerykańskim stanie Ohio zastrzelił uzbrojonego 13-latka, został wysłany na urlop do czasu wyjaśnienia sprawy. To, co na widok policji wyciągnął zza paska chłopak podejrzewany o udział w napadzie, okazało się potem wiatrówką z celownikiem laserowym. - Nasi funkcjonariusze są uzbrojeni w praktycznie identyczne jednostki - tłumaczył szef miejscowej policji, pokazując dziennikarzom zdjęcie broni, jaką miał przy sobie nastolatek. Sprawa nabrała rozgłosu, gdy okazało się, że policjant jest biały, a zastrzelony był czarny.

Dziwna burza tropikalna w USA

Po raz pierwszy od prawie 30 lat amerykańscy meteorolodzy obserwują burzę tropikalną, która umocniła się nad lądem. Zwykle takie zjawiska najsilniejsze są na oceanem, a słabną po wtargnięciu na ląd.

Narodziny na lotniskowcu. Pieluchy i mleko dowieźli samolotem

W niedzielę do centrum medycznego na pokładzie amerykańskiego lotniskowca atomowego USS Dwight Eisehnower zgłosiła się marynarz narzekająca na ból brzucha. Po krótkim badaniu lekarze odkryli przyczynę - była w zaawansowanej ciąży. Urodziła zdrową dziewczynkę kilka godzin później, podczas gdy z pokładu startowały myśliwce F/A-18 do nalotów na tzw. Państwo Islamskie.