pieniądze

pieniądze

Na forach internetowych i w komentarzach pod artykułami o 800 plus zawrzało. "Patusy" dostaną podwyżkę! Inflacja przebije sufit! Bezdzietni znowu zostaną… - nie wypada, żebym, jako profesor uniwersytecki, pisał kim! Upowszechni się postawa "dej", ludzie przyzwyczają się, że można żyć na koszt innych… A pracujący i płacący podatki za wszystko zapłacą. To niesprawiedliwe, nieodpowiedzialne, demoralizujące, wyjeżdżam z tego chorego kraju. Śledząc internet odnosimy wrażenie, że Polaków oburza to, że w ogóle wypłacane jest 500 plus, a obietnica jego podwyższenia o trzy setki to prawdziwy skandal.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej spłaca dwa kilkusetmilionowe kredyty. Tymczasem w grudniu wydała 15 mln zł na nagrody dla pracowników, a w marcu - kolejne 21 mln zł na premie - wynika z dokumentu, do którego dotarł tvn24.pl. Nasze źródła twierdzą, że nagrody w PAŻP, określone jako "dodatkowe środki finansowe", były przyznane według niejasnych kryteriów. Rzeczniczka PAŻP unika odpowiedzi o kwoty i zapewnia, że premie dla 91 procent pracowników nie pochodziły z kredytu.

Z Centralnego Biura Antykorupcyjnego odejdzie w tym roku na emerytury od dwustu do trzystu funkcjonariuszy spośród około 1,2 tysiąca wszystkich zatrudnionych - wynika z nieoficjalnych informacji tvn24.pl. Oficjalnie biuro nie chce przekazać informacji o liczbie odejść, choć dotąd była to informacja publiczna. Jak odkryliśmy, bliscy współpracownicy szefa CBA tuż po przejściu na emeryturę są zatrudniani jako cywile i dzięki temu zarabiają podwójnie. - Ta służba upadła. Nie liczą się informacje o korupcji, tu liczy się kalendarz ze zdjęciem szefa - tłumaczy przyczyny odejść jeden z agentów, który też niebawem kończy służbę.