Nagrody filmowe 2017

Nagrody filmowe 2017

- Podczas gdy ja śpiewałem, tańczyłem, grałem na pianinie i miałem jedno z najlepszych moich filmowych doświadczeń, moja pani wychowywała naszą córkę, oczekując drugiej i usiłowała pomóc swojemu bratu w walce z nowotworem - wyznał Ryan Gosling odbierając Złoty Glob dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu. To pierwsza statuetka w karierze 35-letniego aktora, która zwiastuje mu nominację do Oscara za rolę w "La La Land" Damiena Chazelle'a.

Faworyci zdominowali ceremonię rozdania Złotych Globów. "La La Land" wielkim zwycięzcą wśród filmów komediowych lub musicali, poruszająca przemowa Meryl Streep i nieudany występ Jimmy'ego Fallona - tak zapamiętamy 74. ceremonię nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prazy Zagranicznej.

W niedzielę po raz 74. w Beverly Hilton Hotel przyznane zostaną Złote Globy - jedne z najbardziej prestiżowych nagród filmu i telewizji. Bohaterką wieczoru będzie z pewnością Meryl Streep, która nie tylko ma szansę na dziewiątą statuetkę w karierze (to 30. nominacja aktorki), ale także odbierze honorowy Złoty Glob. Przy tej okazji przypominamy najciekawsze role z dorobku 67-letniej aktorki.

Jimmy Kimmel - gwiazda amerykańskiej telewizji i gospodarz lutowej gali rozdania Oscarów - poinformował w wywiadzie radiowym, ile wynosi jego wynagrodzenie za prowadzenie tej imprezy. Media zauważają, że to zaskakująco niska stawka w przypadku najlepiej zarabiającego gospodarza talk-show w amerykańskiej telewizji.

Zofia Wichłacz jako jedyna Polka znalazła się w gronie młodych, europejskich talentów aktorskich. Młoda aktorka, która brawurowo zagrała w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy "Powidoki", otrzymała tytuł Shooting Star 2017 i podobnie jak pozostali wyróżnieni, zostanie zaprezentowana na Berlinale 2017.