Holandia

Holandia

To nagranie jest przestrogą dla amatorów łyżwiarstwa na jeziorach i stawach. Grupa ludzi postanowiła poślizgać się na jeziorze Hofvijver w Hadze. Pokrywa okazała się bardzo cienka, lód załamał się i uwięził w pułapce mnóstwo osób.

Sąd w Polsce nie gwarantuje oskarżonemu rzetelnego i niezależnego procesu, a więc oskarżony nie trafi z Holandii do Polski. Tak uznał sąd w Amsterdamie i odmówił ekstradycji mężczyzny. To praktyczny wymiar braku praworządności, i jak obawiają się sędziowie, może się coraz częściej powtarzać. Michał Tracz.

Rok 2020 był pod wieloma względami przełomowy. Nowy koronawirus, który po raz pierwszy pojawił się w chińskim Wuhanie, rozprzestrzenił się na całym świecie powodując pandemię. W USA na nowo rozgorzały protesty pod hasłem Black Lives Matter, demonstracje wybuchły również po wyborach prezydenckich na Białorusi. W Górskim Karabachu doszło do kolejnych walk zbrojnych. Cały świat cierpiał również z powodu klęsk żywiołowych - między innymi susz i pożarów. Prezentujemy zdjęcia, na których uwieczniono najciekawsze momenty z tego historycznego roku.