blog

blog

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie w zasięgu wyżu znad Morza Północnego, tylko na wschodzie kraju przejściowo zaznaczy się płytka zatoka niżowa.

Ponoć śnieg w różnych miejscach świata jest zupełnie inny. Znawcami w tej dziedzinie są podróżnicy, zdobywcy, naukowcy, którzy niejeden śnieg w ręku mieli.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego i związanych z nim frontów atmosferycznych, przemieszczających się od zachodu w głąb kraju.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie się na skraju niżu znad Grecji, pod wpływem przemieszczającego się powoli, ze wschodu na zachód, frontu atmosferycznego.

W Polsce uciążliwie zimno. Zaczynamy być zmęczeni i udręczeni bólem zmarzniętych rąk i stóp. Źle jest ludziom i zwierzętom. Skąpa pokrywa śnieżna nie chroni roślin, więc i one przemarzną. Chciałoby się uciec od męczącej rzeczywistości, od prognoz mówiących, że mróz jeszcze się utrzyma, co najmniej do 20 lutego. Są takie miejsca na naszym kontynencie, gdzie mrozy spędza się w miłej atmosferze, luksusie i doborowym towarzystwie...

Wzrasta poziom zanieczyszczeń w wielkich miastach. W warstwie przyziemnej powietrza, do 300-500 metró, koncentrują się zanieczyszczenia, dym. Wcześnie rano w Warszawie zapach spalin był tak silny, że nie można było swobodnie oddychać.