Barack Obama

Barack Obama

Prezydent USA Barack Obama powiedział w wywiadzie nadanym w niedzielę, że ma nadzieję na wprowadzenie nowych przepisów w sprawie kontroli broni w pierwszym roku swej drugiej kadencji. Sceptycznie podchodzi do propozycji, by w szkołach byli uzbrojeni strażnicy.

Rozmowy ostatniej szansy w sprawie klifu fiskalnego w USA. Prezydent Barack Obama spotka się dziś z liderami Kongresu. Izba Reprezentantów ma zebrać się w niedzielę wieczorem. Rozmowa z Andrzejem Kurnickim, prezesem EuroAmerican Company.

"NRA ma krew na rękach", "Zabiliście nasze dzieci" - transparenty z takimi hasłami pojawiły się na konferencji prasowej Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego USA. NRA zabrała głos w sprawie masakry w szkole Sandy Hook. Według niej, przed kolejną tragedią ma zabezpieczyć dzieci silniejsza ochrona szkół. W każdej placówce powinien się znaleźć uzbrojony policjant.

Podczas gdy w Newtown w stanie Connecticut chowano w czwartek kolejne ofiary niedawnej masakry w szkole podstawowej, w Waszyngtonie wiceprezydent Joe Biden zebrał na pierwszym posiedzeniu grupę zadaniową, mającą zająć się problemem przemocy z użyciem broni.

Administracja Obamy chce zmian w kwestii dostępności broni palnej - oświadczył w środę prokurator generalny Eric Holder. To reakcja na piątkową masakrę w Connecticut. Obama powiedział dziennikarzom, że za miesiąc przedstawi propozycje w tej sprawie. Będzie mówił o nich w inauguracyjnym przemówieniu w Kongresie.

Prezydent USA Barack Obama wybrał senatora Johna Kerry'ego na następcę Hillary Clinton na stanowisku sekretarza stanu - poinformowały w sobotę CNN i ABC. Informacje potwierdza też Reuters, powołując się na źródła zbliżone do sprawy.

Prezydent USA Barack Obama, kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin - to trójka najpotężniejszych ludzi świata według amerykańskiego magazynu "Forbes". W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze m.in. papież Benedykt XVI i nowo wybrany sekretarz generalny Komunistycznej Partii Chin Xi Jingping.

- Barack Obama trzy razy odwoływał misję zabicia Osamy bin Ladena. Zatwierdził ją dopiero pod naciskiem Hillary Clinton - twierdzi w swojej książce dziennikarz Richard Miniter. Książka, która ukazała się we wtorek, wywołała sporo zamieszania. Biały Dom zaprzeczył rewelacjom autora.

Bardziej popularny i aktywny od konkurenta - taki według najnowszych badań jest Barack Obama w... internecie. Ubiegający się o reekekcję kandydat Demokratów zdecydowanie wygrywa z Mittem Romneyem na liczbę fanów na Facebooku, Twitterze i YouTube.