Wrocław

Wrocław

Samiczka nosorożca indyjskiego na świat przyszła we wrocławskim zoo. Gdy dorośnie, może ważyć nawet dwie tony. Jak dotąd nie opuszcza mamy na krok, a ta troskliwie opiekuje się córką. W zoo nie ukrywają radości, bo nigdy wcześniej nie urodził się tu nosorożec.

Właściciele dwóch wrocławskich klubów mogą mieć kłopoty po tym, jak zdecydowali je otworzyć dla klientów. Kontrole w lokalach przeprowadziła policja, która sprawę przekazała już do prokuratury. O złamaniu zakazu powiadomiono sanepid.

19-latek z Wrocławia hucznie świętował urodziny w swoim audi. Zabawę przerwali policjanci. Młody kierowca najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, później uderzył w drzewo, które połamane przewróciło się na jezdnię i całkowicie ją zablokowało. Solenizant miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, a w samochodzie spory zapas marihuany.

"Kto kojarzy Diablo z Siechnic? Mógł zaginąć dawno temu" - napisali przed Bożym Narodzeniem wolontariusze Stowarzyszenia Ekostraż z Wrocławia. Wszystko dlatego, że pod ich opiekę trafił pies, który miał błąkać się po okolicznych wsiach od dwóch lat. Okazało się, że zwierzak był zachipowany. Jednak numer podany w bazie był już nieaktualny. I tak ruszyło śledztwo, które doprowadziło do odnalezienia właścicieli czworonoga pieszczotliwie zwanego Bolkiem.