Wrocław

Wrocław

Niemal 150 policjantów brało udział w interwencji w jednym z klubów w Rybniku (województwo śląskie). Funkcjonariusze użyli między innymi granatów hukowych i gazu. Padły też strzały ostrzegawcze. Wylegitymowali 213 osób, a trzy z nich zatrzymali. Policja twierdzi, że w czasie interwencji naruszono "nietykalność cielesną policjantów", zaś według przedstawicieli lokalu, to funkcjonariusze zachowywali się nieodpowiednio. Policja prowadziła działania także w innych miastach, gdzie właściciele lokali decydowali się na ich otwarcie.

Endoskopy, egzoskopy, mikroskopy diagnostyczne oraz inny sprzęt stanowiący wyposażenie pracowni laryngologicznych otrzymają wkrótce szpitale w całej Polsce. Wszystko dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i ofiarności Polaków. Podczas 29. Finału pieniądze będą zbierane właśnie na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Prokuratorzy z Wrocławia oskarżają Pawła P., który wielokrotnie odsiadywał kary między innymi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, o to, że próbował zlecić zabójstwo prokuratora z Milicza (województwo dolnośląskie). Poszukiwania płatnego mordercy się jednak nie powiodły. Nikt nie chciał bowiem wykonać zlecenia.

Samiczka nosorożca indyjskiego na świat przyszła we wrocławskim zoo. Gdy dorośnie, może ważyć nawet dwie tony. Jak dotąd nie opuszcza mamy na krok, a ta troskliwie opiekuje się córką. W zoo nie ukrywają radości, bo nigdy wcześniej nie urodził się tu nosorożec.

Właściciele dwóch wrocławskich klubów mogą mieć kłopoty po tym, jak zdecydowali je otworzyć dla klientów. Kontrole w lokalach przeprowadziła policja, która sprawę przekazała już do prokuratury. O złamaniu zakazu powiadomiono sanepid.