Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Odbudowa rynku pracy po pandemii, rozwój lokalny oraz ochrona środowiska - to trzy najważniejsze propozycje programowe, które kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski przedstawił na piątkowej konferencji prasowej w Bielsku-Białej. - To inwestycje zupełnie inne w swojej logice niż to, co proponuje konkurencja - przekonywał prezydent Warszawy.

Sztab Rafała Trzaskowskiego złożył we wtorek w Państwowej Komisji Wyborczej 1,6 milion podpisów pod jego kandydaturą. - Mimo tego że rządzący próbowali nam rzucać kłody pod nogi i dać nam tylko kilka dni na zbieranie podpisów, wyzwolili nieprawdopodobną energię, falę poparcia, która nas niesie - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich.

Służba zdrowia, opieka społeczna, wielkie inwestycje, miliony mieszkań i walka o klimat - wyborczych obietnic nie brakuje. Podawane są w punktach albo w obszernych broszurach. W większości to zadania dla rządu, a nie prezydenta, ale każdy kandydat w kampanii taki zestaw ma. Prof. Marek Migalski przekonuje w programie "Czas decyzji" w TVN24, że o wyborze decydują przede wszystkim emocje.

Jeżeli spotka mnie najwyższy zaszczyt zostać prezydentem, to nie pozwolę, żeby nas dzielono, żeby nas opluwano, nie pozwolę na ten język pogardy - mówił w sobotę w Krakowie kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Do tej pory sztab Trzaskowskiego zebrał ponad 97 tysięcy podpisów potrzebnych do rejestracji. Termin upływa 10 czerwca.