Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Uważam, że te wybory, które są w niedzielę, będą miały decydujący charakter - powiedział w "Kropce nad i" kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski. Dodał, że "takie wybory zdarzają się raz na pokolenie". Prezydent Warszawy mówił także o swoim programie, w szczególności o propozycji przeznaczenia sześciu procent PKB na ochronę zdrowia.

"Sąd nie jest uprawniony do ingerencji w brzmienie spornej wypowiedzi" - ocenił pełnomocnik Andrzeja Duda w zażaleniu na wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie. W poniedziałek sąd nieprawomocnie oddalił pozew wyborczy w sprawie wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego o milionie osób, które straciły pracę uznając, że wypowiedź kandydata Koalicji Obywatelskiej jest "co najwyżej nieprecyzyjna, a nie nieprawdziwa". Sprawę zbada teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Przedstawiciele sztabów wyborczych sześciu kandydatów na prezydenta, a następnie politolog prof. Antoni Dudek i publicysta Cezary Michalski ("Newsweek") w programie "Debata Faktów: Kampania 2020" rozmawiali o programach wyborczych i dotychczasowym przebiegu kampanii przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 28 czerwca.