Ochrona zwierząt

Ochrona zwierząt

Populacja żubra systematycznie rośnie. To sukces polskich naukowców, którzy od lat walczą o odtworzenie jej w naturalnym środowisku. Ich wysiłki zostały docenione, bo na słynnej czerwonej liście ginących gatunków żubr awansował do grupy zwierząt mniej zagrożonych. W tle tego sukcesu jest zgoda Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na odstrzał żubrów w Puszczy Knyszyńskiej. Patryk Rabiega. 

Od samego początku, pierwszego dnia po głosowaniu, mówiłem, że "piątka dla zwierząt" nie może być powodem rozbijania Zjednoczonej Prawicy - powiedział poseł PiS Henryk Kowalczyk, który we wtorek został przywrócony w prawach członka partii. Inny odwieszony, poseł Zbigniew Dolata przyznał, że spodziewał się tej decyzji. Odniósł się też do zapowiedzi nadal zawieszonego Lecha Kołakowskiego o budowaniu nowego koła lub klubu w parlamencie. - Myślę, że jak miną emocje, to pan poseł będzie dalej w klubie Prawa i Sprawiedliwości - powiedział Dolata.

Rolnicy chcą kompletnego wycofania nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Nie zgadzają się na propozycje modyfikacji projektu. Na warszawskim proteście byli też obecni politycy przeciwni tej zmianie. PSL oceania, że to prawo jest haniebne, a Konfederacja, że jest niesprawiedliwe, a opór musi być stały i głośny. Natomiast Renata Beger mówi, że to bubel nad buble i trzeba go wycofać, bo inaczej protestujący "zablokują Kaczyńskiego w domu i zabiorą mu kota". Materiał Adrianny Otręby.