Ochrona zwierząt

Ochrona zwierząt

Jeszcze żaden pseudohodowca w Polsce nie usłyszał tak wysokiego wyroku za znęcanie się nad zwierzętami. Małżeństwo, które w tragicznych warunkach rozmnażało 170 psów, zostało skazane na karę bezwzględnego więzienia. Ich "hodowla", przez błędy legislacyjne, była prowadzona legalnie. To luka w prawie pozwoliła im niekontrolowanie rozmnażać psy rasopodobne. I nadal pozwala.

Ratują samotne, schorowane zwierzęta - dają im nowy dom i bezpieczeństwo. Teraz sami potrzebują pomocy. Fundacje ratujące zwierzęta są na skraju bankructwa. Zaczęła się pandemia i skończyły się wpłaty od darczyńców, nie ma też wolontariuszy. Patryk Rabiega.

Wilk, który zaatakuje człowieka, jest zabijany. Ale kiedy sprawdzi się dokładnie, dlaczego doszło do agresji, często okazuje się, że wcześniej człowiek maczał w tym palce. Uczeni przekonują, że wilki boją się ludzi. Dlaczego więc do nas przychodzą? I czy przestaną, jeśli zaczniemy do nich strzelać?

Licealistka jest inicjatorką akcji skierowanej do ofiar przemocy domowej - akcji "Rumianki i Bratki". To szyfr w wielu przypadkach niezbędny, by dać znać, że coś się dzieje. Patryk Rabiega