Polski Ład

Polski Ład

Propozycja podatkowa Zjednoczonej Prawicy to pierwsza od kilkunastu lat gruntowna zmiana w systemie opodatkowania pracy w Polsce. Propozycja idąca w dobrym kierunku, choć niepozbawiona wad - analizują dla tvn24.pl Aneta Kiełczewska i Jakub Sawulski z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Polski Ład ma teoretyczny potencjał okazać się wyborczą wunderwaffe. Rysuje nowy, korzystny dla partii rządzącej podział społeczno-polityczny. Analiza Piotra Trudnowskiego, prezesa Klubu Jagiellońskiego.

Ogłoszony z wielkim przytupem przez PiS program Polski Ład jest elementem szerszej i poważnej koncepcji politycznej, która odpowiada zarówno na potrzeby bieżące partii władzy, czyli odzyskanie utraconej co najmniej od początków października ubiegłego roku inicjatywy politycznej, poprawę notowań w sondażach preferencji wyborczej, pacyfikację buntu dwóch drobnych koalicjantów (partii panów Gowina i Ziobry), jak i potrzebę zabezpieczenia reprodukcji swojej władzy poprzez wybory – pisze w analizie dla tvn24.pl Ludwik Dorn.