Migranci i uchodźcy w Europie

Migranci i uchodźcy w Europie

Dzieci z Michałowa. Temat, który ciągnie za sobą szereg pytań bez odpowiedzi. Co oznacza sformułowanie "linia granicy", gdzie zostali cofnięci? Konrad Sikora, zastępca burmistrza tej miejscowości, mówił w piątek w programie "Tak jest", że w Michałowie powstaje "punkt dla ludzi potrzebujących", z którego będą mogli skorzystać także migranci. A nasz reporter Maciej Warsiński więcej o tym, jak wyglądało posiedzenie rady miasta, gdzie padały stwierdzenia, że dzieci powinny dostać opiekę, ciepłe miejsce, a nie być wywiezione.

Stan wyjątkowy na wschodniej gracy przedłużony o kolejne 60 dni. Prezydent złożył swój podpis. Sejm w czwartek w debacie, która z chrześcijańską postawą miała mało wspólnego, przegłosował wniosek w tej sprawie. A my pytamy o los migrantów, o dzieci z Michałowa, o innych, którzy potrzebują pomocy. Amnesty International pokazuje dowody na to, że polska straż graniczna, która wykonuje polecenia rządu, łamie prawa uchodźców. Sylwia Piestrzyńska.

Straż Graniczna potwierdziła tak zwany push back 26 migrantów na granicę z Białorusią. Wśród nich były dzieci, które wcześniej przebywały w Michałowie. Migrantów na polskiej granicy z Białorusią jest oczywiście więcej i czasami udaje się dziennikarzom więcej o nich dowiedzieć i im pomóc. Monika Celej.