Marian Banaś

Marian Banaś

Po porannym przeszukaniu domu syna Mariana Banasia przez agentów CBA, prezes NIK nie ma wątpliwości, że to nie przypadek, tylko odpowiedź na opublikowane fragmenty raportu o wyborach kopertowych. Prezes NIK mówi o bolszewickich czasach i o policyjnym państwie w czystej postaci, w którym rządzą służby, a nie premier, prezydent czy parlament. W mocnych słowach zapewniał w środę, że będzie bronił niezależności NIK do końca swojej kadencji. Barbara Sobska.

By rozkręcić "karuzelę VAT", wysocy rangą urzędnicy Ministerstwa Finansów mieli zapożyczyć się u biznesmena, który chwilę wcześniej wyszedł z aresztu tymczasowego. Jan L. trafił za kratki w związku z zarzutami o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyprowadziła ze SKOK Wołomin miliardy złotych - dowiedział się tvn24.pl.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś przywrócił w poniedziałek kompetencje swojemu zastępcy Tadeuszowi Dziubie, choć niespełna dwa miesiące temu zawiesił go w obowiązkach i złożył przeciwko niemu doniesienie do prokuratury. Również w poniedziałek nominacje od szefowej Kancelarii Sejmu odebrali zgłoszeni przez prezesa Banasia nowi członkowie kolegium NIK - ustalili dziennikarze tvn24.pl. W samej izbie zostało to odebrane jako zawarcie "paktu o nieagresji" z rządzącą większością parlamentarną.