Marian Banaś

Marian Banaś

Czy pancerny Marian Banaś jeszcze jest pancerny, czy już obrażalski? Pyta opozycja, bo sama traci rozeznanie, kto i w co gra na linii NIK — obóz rządzący. Jedno jest pewne, Marian Banaś nie zwalnia tempa. Tym razem na celowniku jest sam prezes PiS. Szef NIK-u donosi do prokuratury na Jarosława Kaczyńskiego za znieważenia lub poniżenia jego osoby. Monika Celej.

NIK składa zawiadomienie do prokuratury na najważniejszych polityków w państwie. W tym czasie prokuratura zajmuje się śledztwem w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Służby nie chcą niczego komentować, za to szef NIK w obszernym wywiadzie dla TVN24 uderza w Mariusza Kamińskiego, pokazując, jak dużą ma władzę i na czym polegają jego praca i rola w polityce. Barbara Sobska.

Kiedy obejmował urząd, żaden z rządzących dziś polityków nie spodziewał się, że Marian Banaś nazywany kiedyś przez PiS kryształowym, zafunduje im takie polityczne emocje i zarzuty. Najwyższa Izba Kontroli kieruje doniesienia do prokuratury na ważnych polityków - w tym na samego premiera Mateusza Morawieckiego - za bezprawne działania w sprawie tak zwanych wyborów kopertowych z 10 maja 2020 roku. Materiał Dawida Rydzka.