Małgorzata Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońska

Jeśli pojawi się najmniejsze niebezpieczeństwo, odwołamy dziesiątki spotkań - mówi członek sztabu wyborczego Szymona Hołowni. - Mamy żele antybakteryjne - tłumaczy człowiek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, choć ona sama poinformowała, że spotkanie w Zielonej Górze, gdzie przebywa pacjent zakażony koronawirusem, zostało odwołane. Ze sztabu Władysława Kosiniaka-Kamysza płynie jeszcze inny przekaz: z wyborcami będziemy się nawet całować, bo "bezpośredni kontakt to kolejny głos". Niepewna sytuacja związana z koronawirusem może wpłynąć na wiele kampanijnych planów przed majowymi wyborami prezydenckimi.

Pojawienie się najbliższych jest wsparciem w kampanii, jeśli nie dojdzie do wpadki - ocenił w "Faktach po Faktach" Krzysztof Łapiński, były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. Wraz z drugim gościem programu Markiem Migalskim komentowali pojawienie się na sobotnich konwencjach wyborczych kandydatów na "pierwszych małżonków" - Pauliny Kosiniak-Kamysz i Jana Kidawy-Błońskiego. - Remis - uznał Migalski.

Politycy Platformy Obywatelskiej domagają się od prezydenta Andrzeja Dudy zawetowania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i przeznaczenia dwóch miliardów złotych na walkę z nowotworami. - Jeżeli jest pan taki dobry, to wygra te wybory bez telewizji publicznej. Zaoszczędźmy te dwa miliardy, przekażmy je polskim pacjentom - apelowała w Płocku kandydatka na prezydenta z ramienia Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska.

Nie ulega wątpliwości, że trzeba potępić zachowanie pani poseł Joanny Lichockiej - powiedział zastępca szefa kancelarii prezydenta Paweł Mucha w "Ławie Polityków" w TVN24, odnosząc się do gestu posłanki PiS. Zaznaczył, że należy również potępić zachowanie Małgorzaty Kidawę-Błońskiej, kandydatki PO na prezydenta w związku z wydarzeniami w Wejherowie i Pucku, gdzie grupy protestujących zakłócały wystąpienie Andrzeja Dudy.

"Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość" - to zaprezentowane w piątek hasło wyborcze kandydatki Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Polska potrzebuje prawdziwego prezydenta, którego szefem są Polki i Polacy, a nie prezydenta, którego szefem jest Jarosław Kaczyński - mówił szef jej sztabu wyborczego, europoseł Bartosz Arłukowicz.

Kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020 jest wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. W przeszłości była między innymi marszałkiem Sejmu, rzecznikiem pasowym rządu i kandydatką swojego środowiska politycznego na premiera. Prywatnie Kidawa-Błońska jest prawnuczką prezydenta i premiera II RP.