Wybory parlamentarne 2019

Wybory parlamentarne 2019

Nikt w Polsce nie przestał być patriotą, nikt nie zmienił zdania o praworządności i przyzwoitości. Jedyną trucizną jest dzisiejsza polityka (...) Polsce potrzebny jest polityczny detoks - mówiła w niedzielę na konwencji wyborczej w Warszawie kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. - Idziemy do wyborów, żeby przywrócić łamaną przez Kaczyńskiego polską konstytucję, odbudować niszczone przez Kaczyńskiego polskie państwo - mówił przwodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

- Szczuciem, którego się dopuściliście, spowodowaliście wielkie straty społeczne, bo ludzie przestali ze sobą rozmawiać, przestali się słuchać - mówiła w "Kawie na ławę" w TVN24 liderka Inicjatywy Polska, startująca z list PO-KO Barbara Nowacka. Podsumowywała w ten sposób cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości. Marcin Horała mówił, że jego partia zrealizowała "zdecydowaną większość" swoich obietnic wyborczych. Piotr Zgorzelski z PSL wskazywał, że powodem, dla którego PiS prowadzi w sondażach są transfery socjalne, a Krzysztof Gawkowski z Wiosny dodał do tego również "błędy opozycji".

Polska plus to ta nasza Polska, Polska minus to ta ich. My chcemy Polski plus, ale decyzja zapadnie 13 października – powiedział w sobotę w Bielsku-Białej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Ocenił również, że obecnie w naszym kraju forsuje się "rewolucję kulturową, która uderza w podstawy chrześcijańskiej cywilizacji".

To, co dzieje się w internecie, ten hejt, który wylewa się z różnych mediów prorządowych, przenosi się na ulicę - powiedział w "Faktach po Faktach" Jakub Stefaniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, kandydujący do Sejmu. Zdaniem Piotra Adamowicza, kandydata Koalicji Obywatelskiej, "hejtu się nie zwalczy, ale można go ograniczyć" za pomocą zmian w prawie.

To nie jest tak, że my mamy problem ze służbą zdrowia od czterech lat. To jest problem, który trwa, był zaniedbany przez wszystkie poprzednie rządy - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus, kandydatka Lewicy do Sejmu, w programie "Babilon" TVN24 BiS. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło z Porozumienia przekonywała, że "z całą pewnością nasza służba zdrowia jest bardzo dobra". Jako dowód przytaczała dużą liczbę polskich lekarzy pracujących za granicą.

Do wtorku można dopisywać się do spisu wyborców w dowolnej gminie w Polsce. To rozwiązanie dla przebywających w dniu wyborów poza miejscem stałego zamieszkania. Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 13 października.

Stwierdziłem, że żarty się skończyły. To ostatnia chwila, żeby się zjednoczyć i powstrzymać te wszystkie złe rzeczy, które być może nam grożą - mówił w "Faktach po Faktach" Franciszek Sterczewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Przekonywał, że chciałby między innymi walczyć o prawa osób LGBT. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która startuje do Sejmu z ostatniego miejsca wrocławskiej listy KW SLD mówiła, że ma gotowy projekt liberalizujący ustawę antyaborcyjną.

Reformę służby zdrowia trzeba rozpocząć natychmiast - mówiła w czwartek w Zakopanem kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Odniosła się między innymi do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który - jak podkreśliła - mówił, że "aby poprawić opiekę zdrowotną w naszym kraju, potrzeba 12 lat". - 12 lat nie mogą czekać polscy pacjenci - zaznaczyła Kidawa-Błońska.

Wybory do parlamentu 2019. Prezentujemy listę kandydatów do Senatu, startujących z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

Wybory do parlamentu 2019. Prezentujemy listę kandydatów do Senatu startujących z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego.