Tak jest

Tak jest

"Jeśli prostytucja ma być wliczana do PKB, to lepiej zacząć czerpać dochody ze sprzedaży marihuany" - mówił w Andrzej Rozenek. Paweł Poncyljusz odpowiada, że "wpuszczanie prostytucji i handlu narkotykami w legalny obieg i tak nie roziwąże problemu".

W Platformie zamieszania ciag dalszy. 3 buntowników z PO znowu głosowało wbrew własnemu rządowi. Andrzej Biernat grozi wnioskiem o wyrzucenie ich z partii, ale dla koalicji, która ma tylko 4 głosy przewagi nad opozycją, może to grozić utratą większości. A może w Sejmie są posłowie, którzy stanowią rezerwę taktyczną Donalda Tuska?

"Konkordat to umowa zupełnie niepotrzebna,haniebna,która stawia nasz kraj jako lenno Watykanu." - mówiła Joanna Senyszyn, SLD, komenując 20 rocznicę podpisania konkordatu."U polityków lewicy widać chęć budowania kapitału politycznego na walce z Kościołem." - odpowiadał Jacek Sasin, PiS.

"Nie dziwię się, że szef klubu chce ukarania posłów, którzy wstrzymali się od głosowania w sprawie zawieszenia progów ostrożnościowych. Ich zachowanie dowodzi, że oni dzisiaj traktują już Platformę jako organizację obcą." - mówił Jacek Protasiewicz z Platformy Obwyatelskiej.

"Złamanie przez posła Żalka dyscypliny w głosowaniu w sprawie nowelizacji ustawy o finansach publicznych to forma autopromocji." - mówił Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej."Broniłem założeń programowych swojej partii" - ripostował poseł Żalek w rozmowie z partyjnym kolegą.

"Dziura budżetowa to konsekwencja zamiecienia bardzo poważnych problemów z zeszłego roku pod dywan, zamieciono, nie ma problemu. Teraz to jest gigantyczna skala, gigantyczna."- mówił Zbigniew Kuźmiuk z Prawa i Sprawiedliwości komentując decyzję rządu o zwiększeniu deficytu budżetowego. "Mamy największy kryzys od 80 lat, Polska musiała w końcu odczuć tego skutki." - odpowiadał Adam Szejnfeld z Platformy Obywatelskiej.

"Moim zdaniem to bardzo trudna lekcja i z pokorą musimy tę lekcję przyjąć.Ta lekcja pokazuje, że przez różne procesy kulturowe jesteśmy coraz bardziej wrażliwi na cierpienia zwierząt i trzeba szukać jakiejś równowagi."- komentował Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, odrzucenie przez Sejm rządowego projektu ustawy dopuszczającej w Polsce tzw. ubój rytualny.

W 1948 roku narodziny ówczesnego Royal Baby - księcia Karola to dla Wielkiej Brytanii pogrążonej w kryzysie finansowym, zrujnowanej po wojnie, były nadzieją na coś nowego i szansą oderwania się choć na chwilę od trudów dnia codziennego.

Jarosław Kaczyński wyciąga rękę do prezesa Solidarnej Polski. "Wróć synku, wróć" - zapraszał prezes PiS dawnego kolegę w trakcie niedzielnego spotkania z wyborcami. "Pytanie czy ta serdeczność Jarosława Kaczyńskiego była szczera, Jarosław Kaczyński wie najlepiej jak było, a ja też coś o tym wiem." - mówił Zbigniew Ziobro.

"My nie gęsi swoją dumę damy. W pierwszym komunikacie nie było nawet przeprosin. To było nieprofesjonalne" - tak przełożenie meczu Lechii Gdańsk z FC Barceloną z powodu nawrotu choroby Tito Vilanovy, komentował Jan Tomaszewski,poseł PiS i były piłkarz. "Ci piłkarze są bardzo zżyci ze swoim trenerem, postąpili zgodnie ze swoim mottem - więcej niz klub" - bronił hiszpańskiego klubu Michał Pol, dziennikarz sportowy.

Warszawska Wspólnota Samorządowa zebrała 232 tys. podpisów pod wniosekiem o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Piotr Guział, burmistrz Ursynowa, uważa, że byłby dobrym kandydatem na prezydenta stolicy, ale nie jest w stanie wskazać źródeł finansowania swojej kampanii wyborczej. " Liczymy na warszawiaków, liczymy na taki model Obamy, że każdy wpłaci 10 złotych i razem, wspólnie zmienimy Warszawę".

W Senacie pracujemy nad pomocą dla osób, które znalazły się w krytycznej sytuacji - powiedział Jan Rulewski, senator PO i współautor ustawy kombatanckiej. Nie rozumiem dlaczego mamy pomagać akurat opozycjonistom, a zostawić samych sobie 20 proc. społeczeństwa, które żyje w ubóstwie - odpowiadał Paweł Demirski, dramaturg.

Senat przygotowuje projekt ustawy, która zakłada prawo dla specjalnego świadczenia byłym opozycjonistom mającym mniej niż 800 złotych dochodów mięsięcznie. Prawie nie ma głosów sprzeciwu, że pomoc jest potrzebna, ale ta zgodność się kończy gdy tylko zaczyna być mowa o konkretnych rozwiązaniach.

Józef Oleksy, były premier, wiceprzewodniczący SLD w programie Tak jest zadeklarował, że nie zastosuje się do rady premiera i wybierze się na referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydent Warszawy. Nie chciał zdradzić czy będzie głosował za czy przeciwko odwołaniu wiceszefowej Platformy Obywatelskiej.

Narkotyki nie na darmo nazywają się białą śmiercią i niosą tę śmierć.Narkotyki są złem i my musimy z tym walczyć - mówł Andrzej Dera, poseł Solidarnej Polski. Pan nie wie o czym mówi, jeśli pan nawet nie wie jaki kolor ma marihuana.Pan ją nazywa białą śmiercią? Pan myli marihuanę z heroiną - odpowiadał Kamil Sipowicz, artysta, aktywista na rzecz legalizacji marihuany w Polsce.

Zmiany w ustawie narkotykowej miały umożliwić prokuratorom rezygnowanie z postępowania w przypadku posiadania przez zatrzymanego niewielkiej ilości narkotyków.W praktyce okazało się, że śledczy tylko w 10-15% spraw okorzystają z tej możliwości.Ryszard Kalisz twierdzi, że to sabotaż ze strony prokuratorów. Ministerstwo Sprawiedliwości uważa, że ustawa spełnia swoje zadanie.

To nie po raz pierwszy się dzieje,że wtedy gdy związki zawodowe bardziej przyciskają w obronie praw pracowników robi się atak na związki - mówił Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ. W trudniej sytuacji gospodarczej trzeba się skupić na miejscach pracy, a miejsca pracy tworzą pracodawcy,a nie związkowcy - odpowiadał Jan Filip Libicki, senator PO i współautor ustawy, która ma ograniczyć przywileje związków zawodowych.

Musimy ograniczyć wydatki by wyjść z kryzysu. Nie możemy wydawać pieniędzy na promocję siatkówki czy koncert Madonny - mówił Andrzej Sadowski, ekonomista, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha. Idąc tym trybem rozumowania można powiedzieć, że mamy wakacje i nie musimy wypłacać pensji nauczycielom - odpowiadał Janusz Cichoń, wiceminister finansów.