Tak jest

Tak jest

Państwowa Komisja Wyborcza liczy głosy zebrane przez przeciwników Hanny Gronkiewicz Waltz. Czy referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy stanie się faktem? A jeśli tak, to czy wybiorą się na nie politycy Platformy Obywatelskiej? - Narzucanie przez Donalda Tuska woli politycznej, to najlepsza rekomendacja aby Hannę Gronkiewicz-Waltz odwołać - stwierdził Piotr Guział - burmistrz Ursynowa z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. - Niepójście na wybory, to również decyzja wyborcza - bronił premiera Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej.

Emil Rau nagrywa Straż Miejską ustawioną z fotoradarami w krzakach czy przy wylotówkach. Jego działania irytują lokalne władze dlatego wytoczono mu już kilkanaście spraw sądowych. Jak na razie z każdej wychodzi zwycięsko. "Straż miejska została pierwotnie powołana w celu pomocy policji. W Kargowej jest Straż Miejska w której pracują tylko dwie osoby. Jedna zajmuje się fotoradarem, a druga obróbką tych zdjęć. Nie ma szans na interwencję np. w nocy."- uzasadniał swoje działania Emil Rau, "łowca fotoradarów"."Nikomu na siłę z portfela nie wyciągamy pieniędzy. Jeżeli kierowcy będą stosować się do przepisów, to my nie będziemy musieli wystawiać fotoradarów."- odpierała zarzuty Monika Niżnika, rzeczniczka warszawskiej Straży Miejskiej.

Wpływ literatury na preferencje seksualne jej czytelników. W Wielkiej Brytanii kontrowersyjna książka "Pięćdziesiąt twarzy Greya" bije rekordy popularności wśród czytelników. Narzeka na nią tylko... straż pożarna, która otrzymuje coraz więcej zgłoszeń z prośbą o pomoc jej czytalnikom, ktorzy tak jak bohaterowie powieści wprowadzają do swojego pożycia seksualnego elementy sado-masochistyczne. "To co napisane jest w "Pięćdziesięciu twarzach Greya" to klasyczny kicz, nie byłam w stanie dokończyć tej książki. Harlequin to przy tym epos" - komentowała Marzena Wróbel z Solidarnej Polski. "Tutaj chyba mówimy o pewnym prawie do wyboru. Bo to co Pani nazywa kiczem, dla innych może być to ciekawe" - polemizował Zbigniew Izdebski, seksuolog.

Gdy nadchodzi czas wakacji Sejm pustoszeje, a posłowie zaczyanją wakacje. Jak w tym roku wolny czas spędzają politycy?

"Moim zdaniem jest konflikt. To nie jest konflikt totalny. Rowerzyści nie znają nowych przepisów, mają tylko zakodowane, że są większe przywileje. Jeżeli Polak usłyszy, że ma większe przywieleje to znaczy,że mu wszytsko wolno. I często zachowują się jak świete krowy."- mówił o trudnych relacjach między kierowcami, a rowerzystami, Jakub Bielak, dziennikarz TVN Turbo. "To nieprawda. Jeżeli spojrzymy na statystyki to ci nieznający przepisów rowerzyści powodują mniej wypadków niż kierowcy."-odpowiadał Wojciech Kaszuba z Warszawskiej Masy Krytycznej.

Broszura ks. Sawy dotycząca zagrożeń duchowych zaskakuje. Mimo wprowadzenia do niej poprawek, wiele osób nadal się z nią nie zgadza. Poseł Ruchu Palikota Roman Kotliński tak komentuje dokument ks. Sawy: "To jest z pozoru śmieszne, ale ta pozorna jednak głupota ma głębszy podtekst. Kościół zawsze zwalczał to, co stało mu na przeszkodzie. Kościół nie może znieść tego, że ludzi rajcuje bardziej od niego popkultura." Broszury ks. Sawy broniła z kolei redaktor frondy.pl Marta Brzezińska odpowiadając, że "popkultura nie stanowi zagrożenia dla Kościoła, ale może stanowić duchowe zagrożenie dla ludzi."

"W Platformie nie ma martwyh dusz, była weryfikacja członków, wyrzucono m.in. Jana Rokitę" - komentowała wyciek kart do głosowania na nowego przewodniczącego PO Julia Pitera. "W Platformie źle sie dzieje, skoro sami członkowie handlują kartami do głosowania."- odpowiadał Robert Biedroń z Ruchu Palikota.

Platforma wydała mnóstwo pieniędzy na zabezpieczenie wyborów na nowego przewodniczącego. Hologramy, zabezpieczenia strony internetowej, nikt jednak nie przewidział, że kartę do głosowania będzie można zdobyć w drugim obiegu od osób niezainteresowanych dalszą działalanością w partii.

"Słowik jest inteligentny i ma świadomość, że bardziej mu się będzie opłacało życie zgodne z prawem.Zgadzam się z opinią, że proces jegoresocjalizacji zakończył się sukcesem."- mówił Ryszard Kalisz, były szef MSWiA, Dom Wszystkich Polska.

"Zakaz sprzedaży, utrudnienia w dostępności dla świadomych konsumentów prowadzić będzie do ponownego powstania instytucji meliny, babć sprzedających alkohol niewiadomego pochodzenia."- tak Andrzej Szumowski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka komentował postulat polskich biskupów by ograniczyć sprzedaż alkoholu i podnieść akcyzę."Z rozbawieniem traktuję słowa pana prezesa. Pijemy niemało, pijemy w sposób wschodni czyli niebezpieczny. Rzadko, ale dużo. Straty dla zdrowia są ogromne." - odpowiadał Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

11 listopada w Warszawie będzie sie działo. Tego dnia ma rozpocząć się Szczyt Klimatyczny, kolejne organizacje zapowiadają swoje marsze z okazji Święta Niepodległości. Czy stolica przetrwa taki najazd?"-Będzie normalnie.Warszawa jest na tyle wielkim miastem i przeżywała nie takie oblężenia, z tym także da sobie radę."- mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska z PO."-Niestety nie jestem aż takim optymistą jak pani poseł.Przypominam sobie co działo się w Warszawie dwa lata temu."- odpowiadał Jacek Sasin z PiS.

Jesień będzie gorąca. Przynajmniej politycznie. Każdy kto chce się liczyć na polskiej scenie politycznej będzie musiał zorganizować marsz lub manifestację. O swoich planach mówi już Piotr Duda i Jarosław Kaczyński. Kto wygra tę batalię i przyciągnie do siebie najwiecej osób?

"Należy rozpocząć dyskusję, czy ten system jest rozsądny. Należy pomyśleć, czy pan Seremet nie powinien stracić stanowiska." - mówi Jacek Kurski, eurodeputowany Solidarnej Polski. "Jeśli chodzi o sprawę śmierci gen. Papały powinni odpowiedzieć za to wszyscy ci, którzy odpowiadają za system. Nagle okazuje się, że nikt nie weźmie za to odpowiedzialności. " - komentował Włodzimierz Czarzasty, SLD.

"Jest tak źle w wymiarze sprawiedliwości bo PO uniezależniła prokuraturę od rządu, to był bład. Prokuratura czuje się jak państwo w państwie." - mówił Ryszard Czarnecki, PiS. "Nie łączyłbym wyroku z rozdziałem prokuratury od ministra sprawiedliwości, które jest dorobkiem demokratycznego państwa. Długie śledztwo zaciera pewne rzeczy i trudno dojść do tych dowodów, które na początku można było pewnie lepiej zebrać." - odpowiadał Sławomir Neumann z PO

"Prokuratura Generalna nie zdała egzaminu, powinniśmy się zastanowić czy nie powinna zostać rozwiązana, albowiem nie posiada ona w tym momencie racji bytu."- mówił Janusz Kaczmarek, byłu szef MSWiA i były prokurator krajowy komentując wyrok w sprawie gen. Marka Papały. "za dzisiejszą porażkę Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie odpowiada cała armia prokuratorów."- mówił dziennikarz śledczy tvn24, Maciej Duda.

"To złe języki, nasi przeciwnicy rozsiewają pogłoski o koalicji PO-SLD. Natomiast marzę o tym by za dwa lata SLD wygrało wybory wybory lub miało bardzo dobry wynik, który pozwoli mu na dobieranie sobie koalicjanta." - mówił Leszek Miller, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

"Ojciec Święty ma swoją osobowość i żyje konsekwentnie tak, jak żył w Buenos Aires. Myślę, że powinno nam być łatwo to zrozumieć." - mówił Marek Jurek, prezes Prawicy RP.

Polska, podobnie jak inne kraje UE będzie musiała wliczać do PKB dochody z szarej strefy, m.in. z prostytucji. Wyliczenia trzeba dostarczyć do września 2014 r. Pytanie czy dochody z nielegalnej działalności powinny słuzyć do pompowania statystyk.