Fakty po Faktach

Fakty po Faktach

To nie jest tak, że jest jedna grupa, która jest prześladowana przez wszystkich wokół - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber, odnosząc się do sytuacji osób LGBT w Polsce. - Pan ma dużo szczęścia, bo pan się urodził białym, heteroseksualnym mężczyzną - odpowiadał mu przewodniczący Nowoczesnej Adam Szłapka. Dodał, że "są dzisiaj w Polsce grupy, które są po prostu słabsze, są prześladowane, tak jak homoseksualiści".

To jest osoba, która w pełni popiera działalność polskiej dyplomacji w ostatnich pięciu latach, to całe skłócenie nas ze wszystkimi możliwymi partnerami na świecie - ocenił w "Faktach po Faktach" wybór Zbigniewa Raua na nowego ministra spraw zagranicznych poseł Koalicji Obywatelskiej Sławomir Neumann. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel powiedział, że miejsce Jacka Czaputowicza "zajmuje człowiek, który na bieżąco był z polską polityką zagraniczną".

Łukaszence białoruskie społeczeństwo dało czerwoną kartkę, on już właściwie powinien zniknąć - ocenił w sobotnich "Faktach po Faktach" w TVN24 redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik. Stwierdził też, że Białorusini, którzy wyszli na ulice, by wyrazić sprzeciw sfałszowanym wyborom prezydenckim, "ocalili przyszłość" tego kraju.