Fakty po Faktach

Fakty po Faktach

- Po 20 latach pracy w administracji, chciałbym wykorzystać swoje doświadczenie - powiedział Zdzisław Kręcina w "Faktach po Faktach", zapowiadając swój start w wyborach na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W czwartek o godz. 10. Grzegorz Lato poinformuje czy będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Według nieoficjalnych informacji najprawdopodobniej tak. - To nie jest dobra wiadomość - komentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 Andrzej Person z PO.

- To absurdalne i wymaga bardzo twardej reakcji MSZ i informacji polskiego sądu. Nie można takim językiem się posługiwać - tak Grzegorz Schetyna skomentował w "Faktach po Faktach" słowa prezesa Wszechrosyjskiego Związku Kibiców (WOB) Aleksandra Szprygina. Wyjaśnił, że potrzebna jest "ostra reakcja na poziomie urzędnika ministerstwa".

02.07 | - On jest bohaterem: bo zawsze znajduje się w trudnych momentarch i wychodzi z nich obronną ręką, przez to Hiszpania osiąga te sukcesy - chwalił Ikera Casillasa były bramkarz reprezentacji Polski Radosław Majdan. - Ja bym wyróżnił całą drużynę hiszpańską. Pokazali fenomenalny futbol, futbol XXI wieku - mówił z kolei były selekcjoner polskiej kadry Andrzej Strejlau.

01.07 | - Włosi imponują swoją widowiskowością, zaskakują, są nieobliczalni w ataku i świetni w obronie - znany pisarz, Wojciech Kuczok nie ma wątpliwości, że to Squadra Azurra należy się tegoroczne mistrzostwo Europy. Tymczasem były trener Legii, Dariusz Wdowczyk stawia na Hiszpanów. - Tiki taka nie jest nudna, siła Hiszpanii to wysokie umiejętności i wartość każdego zawodnika - przekonywał w "Faktach po Faktach" w TVN24.

30.06 | - Piekło pewnie znowu wróci, bo jak już słyszałem wczoraj czy przedwczoraj - wraca klimat narzekania nawet na ten wielki sukces, jakim jest Euro - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 Radosław Sikorski. W ten sposób odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, według którego Euro 2012 miało być dla Polski skokiem cywilizacyjnym, a okazało się klęską. - Niektórych trudno zadowolić - skwitował Sikorski.

- Już na początku był szok, że to Włosi prowadzą, a nie Niemcy. Jak to Niemcy nie prowadzą? - tak czwartkowy półfinał oceniła w "Faktach po Faktach" niemiecka dziennikarka Gabriele Lesser. Paolo Cozza uważa natomiast, że Włosi wygrali dzięki swojej bezczelności.

28.06 | - Ja nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy Federacją Angielską a PZPN. To są bardzo podobne środowiska i ludzie. To są też leśni dziadkowie, tyle że angielscy i może bardziej kulturalni - powiedział w "Faktach po Faktach" były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Jego zdaniem różnica jest taka, że "Platini może wygląda lepiej i mówi lepiej niż Grzegorz Lato".

26.06 | Waldemar Fornalik, Maciej Skorża, Henryk Kasperczak, Michał Probierz - to jedna z tych osób ma największe szanse, by zostać trenerem polskiej reprezentacji. Wymienił ich w "Faktach po Faktach" wiceprezes PZPN Antoni Piechniczek.

25.06 | - Zmiana prezesa, która jest bardzo prawdopodobna, nie sprawi, że związek będzie nagle dobrze działał - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister sportu Joanna Mucha. Jej zdaniem sytuacja PZPN to problem strukturalny. I tłumaczyła, że mimo iż szef związku pewnie zmieni się, to jego zarząd pozostanie ten sam. Gościem "Faktów po Faktach" był również lider Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro.

- Nie wykluczam, że jesienią dojdzie do rekonstrukcji rządu, w tym wprowadzenia Grzegorza Schetyny do rządu - spekulował w "Faktach po Faktach" w TVN24 Janusz Palikot. Przewodniczący Ruchu Palikota mówił też o badaniach, które przeprowadzono na zlecenie jego partii, a według których ma ona 20-procentowe poparcie.

- W 1999 roku wiedzieliśmy gdzie bin Laden będzie i jaką trasą i pojazdami będzie się poruszał. Dlatego zaproponowaliśmy zlikwidowanie go - mówił w "Faktach po Faktach" były oficer wywiadu PRL, współpracownik UOP i WSI - Aleksander Makowski. Autor książki "Tropiąc Bin Ladena" opowiadał o misji w Afganistanie i swojej wcześniejszej pracy w kraju. Gośćmi "Faktów po Faktach" byli też Marek Siwiec, Paweł Zalewski i Witold Waszczykowski.

22.06 | Kto pokieruje polską kadrą po odejściu Franciszka Smudy? Zdaniem Stefana Majewskiego, najlepiej, by był to Polak, a według Janusza Basałaja przynajmniej "brat Słowianin". Jak przekonywali obaj, ważna jest też kwestia wieku selekcjonera.

21.06 | Dymisja prezesa PZPN po złym wyniku piłkarzy na Euro jest bez sensu - ocenił Aleksander Kwaśniewski w "Faktach po Faktach". Według byłego prezydenta przy ocenie pracy Grzegorza Laty pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników pod uwagę, a nie jedynie przegraną w mistrzostwach. - PZPN znalazł się w sytuacji, w której wymaga wewnętrznych reform - dodał Kwaśniewski.

- Déjà vu, to się powtarza po każdych przegranych i zakonczonych klapą mistrzostwach - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. W ten sposób skomentował zamieszanie wokół PZPN po przegranych dla Polski mistrzostwach Europy. I przekonywał: - Nie ma mocnego na tę grupę latoludków czy leśnych dziadków.

19.06 | - Martwi mnie kampania wokół Grzegorza Laty, bo gdybyśmy wygrali, byłby pierwszy do odznaczenia, a skoro przegraliśmy, to ma odejść. Powinien raczej skończyć kadencję, bo ten okres nie był wykorzystany najlepiej - powiedział w "Faktach po Faktach" Zbigniew Boniek.

18.06 | Trener kadry Franciszek Smuda powinien teraz "chwilę odpocząć" i decyzję w sprawie ewentualnej rezygnacji z posady selekcjonera podjąć później - radził były bramkarz narodowej "jedenastki", Jerzy Dudek w "Faktach po Faktach". - Na pewno nie zostawił po sobie spalonej ziemi - ocenił pracę szkoleniowca polskiej kadry. O tym, co po Euro mówili też w "Faktach po faktach" Jerzy Owsiak i Jacek Santorski.

17.06| Kto zastąpi Franciszka Smudę? Były prezes PZPN Michał Listkiewicz wymienia Czecha Wernera Liczkę i Szweda Svena Gorana Erikssona. Wspomniał też o Jerzym Engelu. - Ale nie uważam, że to ma być Polak i tylko Polak - mówił.

16.06 | - Najprawdopodobniejszy wynik, jaki mógłby być w dzisiejszym meczu to 2:1 dla Polski. Stać nas na to, żeby wygrać - stwierdzi Adam Małysz w "Faktach po Faktach". Jak dodał "każdy z naszych napastników strzelił po jednym golu. Teraz wystarczy, by zrobili to w jednym meczu".

- Ostro trzeba zareagować, tępić tę hołotę, która rzeczywiście zaczepiła część rosyjskich kibiców i ci ludzie rzeczywiście powinni być skazywani realnymi wyrokami - mówił w "Faktach po Faktach" Paweł Piskorski. To jednak nie oznacza, że prezydent Rosji powinien w związku z tym strofować polskie władze i zapowiadać możliwą rosyjską zemstę.