Fakty po Faktach

Fakty po Faktach

- Trzeba się starannie zastanawiać, jakie są możliwości Polski, gdzie te wojska wysyłać - mówił w "Faktach po Faktach" Stefan Niesiołowski (PO). - Przyszłość Polski na pewno nie zależy od tego, czy będziemy mieli rakiety Patriot czy nie - wtórował mu Marek Borowski. Witold Waszczykowski (PiS) mówił zaś, że na armii oszczędza się już od wielu lat.

Mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek przyznał w programie w "Faktach po Faktach" w TVN24, że największe emocje w Moskwie przeżywał podczas ceremonii wręczenia medali. - Miałem długie spodnie na sobie i nie widać było jak mi nogi drżały, jak grali hymn. Byłem zszokowany, to było nie do opisania - opowiadał złoty medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata.

- Będziemy walczyć do samego końca. Zrobimy wszystko, żeby tych 30 mln kary nie zapłacić - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś. Dodał, że nie widzi nic nadzwyczajnego w tym, że o sprawie kary po zakończeniu posiedzenia rządu nie wiedział wicepremier Janusz Piechociński. Zaznaczył, że o karze nie miał też okazji "jeszcze dziś" rozmawiać z premierem Donaldem Tuskiem.

- Nasi piłkarze, jeśli chodzi o kadrę, naprawdę nie patrzą na aspekt finansowy - mówił w "Faktach po Faktach" prezes PZPN Zbigniew Boniek odnosząc się do problemów związanych z nagraniem reklamy sponsorowanej dla polskiej reprezentacji. W zeszłym tygodniu czołowi polscy piłkarze, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, odmówili wzięcia udziału w spocie.

- Prezydenturę Bronisława Komorowskiego oceniam dość życzliwie - powiedział w "Faktach po Faktach" Józef Oleksy. Według niego jednak, prezydent albo powinien dostać szersze uprawnienia, albo być wybierany z wyborów pośrednich, a nie powszechnych. Andrzej Urbański jest z kolei zdania, że dokonania prezydenta nie są imponujące, a sugerowanie, że nie weźmie udziału w referendum w Warszawie uznał za jego największą wpadkę.

- Nie miałbym odwagi startować, gdybym nie miał konkretnych pomysłów na pracę Najwyższej Izby Kontroli - zapowiedział w "Faktach po Faktach" Krzysztof Kwiatkowski, zatwierdzony w piątek na prezesa NIK przez Senat. I wyjaśnił, że ma zamiar wzmocnić autorytet Izby w relacjach z obywatelami i Sejmem, doprowadzić do zwiększenia kompetencji sejmowej komisji kontroli państwa i skupić działania NIK na strategicznych obszarach. - Doszedłem do wniosku, że w NIK-u jest sporo do zrobienia. Stąd moja decyzja o starcie - powiedział Kwiatkowski.

- Komorowski ma niesłychaną łatwość kontaktowania się z ludźmi. Jest taki swojski. Widać wyraźnie, że polubił to zajęcie, dobrze się czuje w swojej skórze - stwierdził senator Kazimierz Kutz. W "Faktach po Faktach" dyskutowano o trzech latach prezydentury Bronisława Komorowskiego.

- Wydaje mi się, że jak na razie głosowanie przebiega - odpukać - odpowiedzialnie i w sposób bardzo spokojny - mówił o wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna. Zdaniem polityka, nie dochodzi do większych zakłóceń. - Więc sprawy nie ma - podsumował.

- Popełnił grzech, więcej niż grzech. W tej chwili odsądza się go od czci i wiary - mówił w "Faktach po Faktach" o Jarosławie Gowinie Witold Waszczykowski z PiS. Julia Pitera przyznała, że partyjny kolega co prawda ją "wkurza", ale nie wyrzuciłaby go z partii. Z kolei Dariusz Joński z SLD przekonywał, że Gowin nie ma większych szans na pokonanie Tuska.

- Jest wiele różnych matek. Są matki, które pakują dzieci w beczki lub wrzucają je do stawu. Ludziom przy zdrowych zmysłach nie mieści się to w głowie - komentowała w "Faktach po Faktach" w TVN24 sprawę skatowanego 4-letniego Daniela Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy. - To jest psychopatia - podkreślał Andrzej Komorowski, doradca rodzinny.

- Są pewne granice cierpliwości i pewien dyskurs estetyczny w pewnych sytuacjach. Oczywiście jeżeli mnie pijany obrzyga w autobusie, to nie jest obelga, ale nieprzyjemne. Jeśli coś podobnego spotyka mnie w miejscach sakralnych, to uważałbym to za nie do przyjęcia - powiedział w "Faktach po Faktach" Władysław Bartoszewski. Odniósł się w ten sposób kolejny raz do swych ostrych słów ws. zeszłorocznych zajść podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.

- Coś mi tu bardzo nie gra, coś tu jest niesmacznego. To jest początek sprawy, dalszy ciąg powinien nastąpić. Konsekwencje powinny iść od samej góry, do prokuratora generalnego - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier Józef Oleksy, komentują środowy wyrok ws. śmierci generała Papały. - To pokazuje brak zdolności naszego państwa do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom, nawet tym na najwyższych szczeblach - ocenił Witold Waszczykowski z PiS.

- Modliłem się za tę osobę, za jego łaskę. Jestem naprawdę wdzięczny. Moja wdzięczność jest wielka - mówi w "Faktach po Faktach" w TVN24 pan Grzegorz, który we wtorek zakończył leczenie pooperacyjne po udanym przeszczepie twarzy i opuścił szpital w Gliwicach. Deklaruje, że jest gotów spotkać się bliskimi dawcy swojej nowej twarzy. - Bardzo chętnie się spotkam - podkreśla.

- Kubuś Fatalista przychodzi mi do głowy. Mam wrażenie, że ostatnie działania Jarosława Gowina fatalnie się wiodą, gdyż nie wiem, czy to jest kampania wewnątrz Platformy czy raczej kampania poza Platformą - mówił w "Faktach po Faktach" szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. - Tu widać, że napina się atmosfera. To nie jest przyjazne, to w końcu jedna partia do licha - komentował z kolei sytuację w PO Andrzej Olechowski.