Fakty po Faktach

Fakty po Faktach

Wiadomo, w jakich sprawach się specjalizuję, a reszta zależy od kierownictwa partii - tak w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski odpowiadał na pytanie, czy jest kandydatem PiS na ministra spraw zagranicznych. Proces formowania nowego rządu komentowała także Julia Pitera. - Odnoszę wrażenie, że jest spory konflikt i spora konkurencja - mówiła europosłanka PO.

- Nie chce nikogo pozbawiać funkcji, zależy mi jedynie na tym, by dopełnić procesu wyborczego - powiedział w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna, który ogłosił, że będzie kandydował w wyborach na przewodniczącego PO. Zapewnił przy tym, że "nie chce nikogo eliminować" i zamierza współpracować z całą partią, by pokonać PiS w kolejnych wyborach.

- Beata Szydło była bardzo sprawnym zabiegiem w kampanii, żeby uniknąć starcia Kaczyński-Kopacz. Jarosławowi Kaczyńskiemu to się nie opłacało. Nie może być tak, że sztuczka z kampanii wyborczej determinuje życie publiczne w Polsce - mówił w programie #Czas decyzji Władysław Frasyniuk. Prof. Tomasz Nałęcz dodał, że niedobrze będzie, jak mający pełnię władzy Jarosław Kaczyński nie będzie mieć żadnej odpowiedzialności za rządy.

- Sejm bez lewicy jest jak mańkut bez lewej ręki - stwierdził w specjalnym programie "Czas decyzji" szef SLD, Leszek Miller. Podkreślił, że jego zdaniem zjednoczenie lewicy było potrzebne. Potwerdził także, że nie zamierza ubiegać się o przywództwo w SLD.

Kandydatem republikanów na prezydenta USA zostanie nominowany albo czarnoskóry Ben Carson albo Latynos Marco Rubio - uznali w "Faktach po Faktach" amerykanista dr Tomasz Płudowski oraz Marek Ostrowski z "Polityki". Z kolei demokraci, ich zdaniem, nominują Hillary Clinton.

- Ja sobie nie mam nic do zarzucenia w tej kampanii i jeśli chodzi o zaangażowanie, pomysł i obecność - powiedział Grzegorz Schetyna (PO) w "Faktach po Faktach". Minister spraw zagranicznych zapewniał, że nie dystansuje się od premier Ewy Kopacz.

- Beata Szydło wygrała w nieodpowiadaniu na pytania - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jakub Rutnicki z PO. W ten sposób przekonywał, że to premier Ewa Kopacz zwyciężyła w poniedziałkowej debacie. - Beata Szydło to siła konkretu i równowagi - mówił z kolei Mariusz Błaszczak z PiS.

My, PiS i PO, reprezentujemy odmienne wizje rządzenia państwem. To jest spór rzeczywisty, a nie jałowy - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jacek Sasin z PiS. W ten sposób przekonywał, że poniedziałkowe starcie Kopacz-Szydło jest ważniejsze, niż debata ośmiu komitetów. - Jarosław Kaczyński znowu gra pierwsze skrzypce w PiS. Mam wątpliwości, czy Beata Szydło będzie premierem - mówiła z kolei Agnieszka Pomaska z PO.

- Ewa Kopacz jest szefową rządu, nie wyobrażam sobie jakiegoś specjalnego przygotowywania się do debaty - oceniła w "Faktach po Faktach" Julia Pitera (PO). Marcin Mastalerek (PiS) przekonywał z kolei, że nie boi się, iż Beata Szydło zostanie przyłapana na nieznajomości cen podstawowych produktów, co przydarzyło się Jarosławowi Kaczyńskiemu w czasie debaty z Donaldem Tuskiem.

Nie poprzemy premier Kopacz, ponieważ jest marnym premierem, marnie rządzi i marnie się kojarzy. Trudno popierać premiera marnego rządu - stwierdził Włodzimierz Czarzasty ze Zjednoczonej Lewicy. Razem z senatorem Platformy Obywatelskiej, Łukaszem Abgarowiczem, rozmawiali w "Faktach po Faktach" w TVN24 o zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Rzeczywiście, kandydatką na premiera ze strony PiS jest Beata Szydło, ale nikt nie ma wątpliwości, że prezesem jest Jarosław Kaczyński i on jednoosobowo decyduje. Tylko prezes ma rację - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Halicki (PO). Szydło to "właściwy kandydat na właściwym miejscu" - przekonywała Elżbieta Witek z PiS.

- Wydaje mi się, że pani prezes Szydło jest nieco bardziej opanowana i sądzę, że ze stresem poradzi sobie lepiej - powiedział w "Faktach po Faktach" Adam Bielan. Kandydat PiS na senatora oceniał w ten sposób szanse przed poniedziałkowym starciem przedwyborczym Ewa Kopacz - Beata Szydło. - Nawet w stresujących sytuacjach pani premier jest oazą spokoju - odpowiedział wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski z PO.

Selekcjoner Adam Nawałka ma kilka przesądów i trzeba się do nich stosować - zdradził w "Faktach po Faktach" Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski. Jeden z nich dotyczy podróży autokarem. - Trzeba zwracać uwagę, żeby autokar z piłkarzami nigdy nie jechał do tyłu - ujawnił były reprezentant Polski.