Świąteczne powroty. Reporterzy TVN24 sprawdzają sytuację na drogach

TVN24

Raport drogowy w TVN24tvn24
wideo 2/3

Zablokowana droga krajowa numer 53 między Olsztynem a Szczytnem, zablokowany zjazd z autostrady A1 na DK78 w kierunku Gliwic i Tarnowskich Gór, dwukilometrowy korek na autostradzie A4. Reporterzy TVN24 sprawdzają, jak wyglądają świąteczne powroty do domu w różnych miastach.

Od piątku do niedzieli doszło do 224 wypadków, w których zginęło 26 osób, a 249 zostało rannych. Zatrzymano 860 pijanych kierowców - powiedział w poniedziałek wieczorem komisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Jak zaznaczył, tylko w Wielkanoc doszło do 49 wypadków drogowych, w których życie straciło 6 osób, a 59 odniosło rany. Nietrzeźwych kierujących było 248 - dodał.

Odnosząc się do statystyk za trzy świątecznie dni, czyli Wielki Piątek, Wielką Sobotę i niedzielę wielkanocną Marciniak wskazał na 224 wypadki, w których zginęło 26 osób, a 249 odniosło rany. - Zatrzymaliśmy ponad 860 pijanych kierowców - podkreślił.

Świąteczne powroty do domów

Sprawdzamy, jak wyglądają świąteczne powroty do domu w różnych miastach.

Olsztyn - Szczytno

Do wypadku doszło na 30. kilometrze trasy Olsztyn-Szczytno w miejscowości Leleszki (województwo warmińsko-mazurskie). Zderzyły się tam trzy auta osobowe, którymi podróżowało 10 osób. Jedna z osób uczestniczących w wypadku jest ciężko ranna i z tego powodu na miejsce wypadku został wezwany helikopter ratowniczy - poinformowała policja. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

W ocenie służb ratowniczych trasa Olsztyn-Szczytno w miejscu wypadku będzie zablokowana przez około trzy godziny. Objazdy wyznaczono dla wszystkich pojazdów jadących z Olsztyna poprzez Pasym, gdzie przy dworcu kolejowym należy wjechać na DK 58 Jedwabno - Szczytno.

Dla pojazdów jadących ze Szczytna objazd zaczyna się w miejscowości Korpele i DK 58 wiedzie przez Jedwabno do dworca w Pasymiu.

Luboń - Komorniki

W ciągu dnia droga Luboń - Komorniki (województwo wielkopolskie) to była dziś najbardziej zakorkowana trasa w okolicach Poznania. Obecnie już jedzie się bez jakichkolwiek przeszkód.

Korki w tym miejscu spowodowane są tym, że w poniedziałek drogowcy rozpoczęli przygotowania do wprowadzenia zmian w tymczasowej organizacji ruchu na kolejnej części autostradowej obwodnicy Poznania. Zmieniona organizacja ruchu zacznie obowiązywać od godzin porannych w środę 24 kwietnia.

Pierwszy etap przebudowy autostradowej obwodnicy Poznania został ukończony. Na odcinku między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń wybudowany został trzeci pas oraz zamontowane zostały bariery ochronne. Teraz prace przeniosą się na przeciwległą stronę jezdni. Ukończony pierwszy etap dobudowy to sześć kilometrów trzeciego pasa ruchu i ułożenie nawierzchni do poziomu jezdni południowej w kierunku Warszawy pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń.

Gliwice i Tarnowskie Góry

Zjazd z autostrady A1 na DK78 w kierunku Gliwic i Tarnowskich Gór (województwo śląskie) jest zablokowany.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poinformował, że do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu przy wjeździe na autostradę A1. Kierowca auta osobowego, skręcając, nie ustąpiło pierwszeństwa, w wyniku czego doszło do zderzenia z samochodem osobowym jadącym w przeciwnym kierunku. Niegroźnie poszkodowany został kierowca i pasażer jednego z pojazdów.

Na miejscu odbywa się ruch wahadłowy.

Bramki obok miejscowości Karwiany na autostradzie A4

W kierunku Niemiec w Karwianach (województwo dolnośląskie) jest korek o długości dwóch kilometrów. W kierunku Katowic zator ma długość 1,5 kilometra.

Bielsko-Biała

Dwa samochody osobowe zderzyły się na krajowej "jedynce" w Goczałkowicach-Zdroju (województwo śląskie). Do wieczora kierowcy jadący w kierunku Bielska-Białej muszą liczyć się z utrudnieniami - podały służby drogowe. W wypadku nikt nie zginął.

Droga została zablokowana. Początkowo wytyczono objazd przez parking pobliskiego komisu, dzięki czemu udało się uniknąć bardzo dużych korków. Policja wyznaczyła też objazd lokalnymi drogami.

Mieczysławowo

Na drodze wojewódzkiej nr 442 (Mieczysławowo, powiat średzki, województwo wielkopolskie) doszło do zderzenia dwóch motocykli z samochodem osobowym. Trzy osoby zostały poszkodowane. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Do wypadku wezwano też cztery zastępy straży pożarnej.

Autor: kb//now / Źródło: TVN24, PAP