Żyrinowski: Decyzja o III wojnie światowej podjęta. Polska zostanie zmieciona

Świat

Wikipedia | wikipedia.pl, A. SdobnikovWładimir Żyrinowski znów "zabłysnął" kontrowersyjną wypowiedzią

Lider nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski ostrzegł w poniedziałek, że w wypadku konfliktu wojennego między Federacją Rosyjską, a Zachodem o Ukrainę Polska oraz kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi. Jego zdaniem Władimir Putin podjął już decyzję o rozpoczęciu III wojny światowej.

Żyrinowski wygłosił taką opinię w wywiadzie udzielonym państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24. - Wszystkie problemy wojny i pokoju, a dzisiaj są one związane z Ukrainą, będzie rozstrzygać jeden człowiek: głowa państwa rosyjskiego - oznajmił przywódca LDPR. Jak dodał, żadne plany NATO czy dyrektywy prezydenta USA Baracka Obamy, nie będą miały jakiegokolwiek znaczenia. - Decyzje podejmie tylko jeden człowiek: głowa państwa rosyjskiego - powtarzał Żyrinowski. - Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Będzie stopniowo podawana do wiadomości, by oni się zastanowili, czy chcą znowu spalonej Europy - mówił dalej.

Kraje bałtyckie "zostaną zmiecione"

Zdaniem Żyrinowskiego Europejczycy nie chcą tego. - Co zostanie z krajów bałtyckich? Nic nie zostanie. Stacjonują tam samoloty NATO. W Polsce jest system obrony przeciwrakietowej. Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie - oznajmił.

Lider LDPR oświadczył, że przywódcy tych "karzełkowatych państw" powinni się opamiętać, zastanowić, na co je narażają.

- Ameryce nic nie grozi, jest daleko. A kraje wschodnioeuropejskie same wystawiają się na pełne unicestwienie. I winne będą tylko one, bo my nie możemy dopuścić do tego, aby z ich terytorium były wystrzeliwane rakiety i startowały samoloty w kierunku Rosji - powiedział. - Będziemy zmuszeni zniszczyć je pół godziny przed startem i dokonać nalotów dywanowych, aby wykluczyć możliwość, że gdzieś pozostanie, choć jedna wyrzutnia, choć jeden samolot. Słowem - krajów bałtyckich nie ma, Polski nie ma - wskazał.

Mówi to, czego Kreml nie może powiedzieć głośno?

Żyrinowski oznajmił, że NATO powinno pilnie poprosić o spotkanie z ministrem spraw zagranicznych FR Siergiejem Ławrowem. - Wówczas się zatrzymamy. W przeciwnym razie będziemy musieli dać im nauczkę, jeszcze raz urządzić im maj 1945 roku - podkreślił.

Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji i jej lider często artykułują inicjatywy i projekty, których oficjalnie nie może lub nie chce ogłosić Kreml. Żyrinowski często także mówi to, czego z różnych powodów nie mogą lub nie chcą powiedzieć przywódcy FR.

Autor: kg / ŁOs/kwoj / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia | wikipedia.pl, A. Sdobnikov