TVN24 | Świat

Z kościelnej wieży błogosławił wiernych. Chciał dodać miastu otuchy

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kab
Źródło:
Reuters

Używając drewnianej tuby jako megafonu, pastor ze szwajcarskiego Zurychu w Święta Wielkanocne błogosławił mieszkańców miasta z wieży kościoła Grossmuenster. Głos duchownego błogosławiącego wyznawców wszystkich religii niósł się po ciasnych ulicach historycznego miasta. Jak sam mówił, robił to, by dać ludziom otuchę w dobie pandemii COVID-19.

Protestancki duchowny Christoph Sigrist błogosławił wiernych z jednej z wież 800-letniego kościoła Grossmuenster w Zurychu. Swoje kazania przez drewnianą tubę wygłaszał codziennie, od Wielkiego Poniedziałku do Niedzieli Wielkanocnej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pastor tłumaczył, że jego słowa, które niosły się po ciasnych ulicach Zurychu, miały na celu pocieszyć mieszkańców w dobie pandemii COVID-19. - W całym poczuciu bezsilności, otumanienia i wyczerpania, błogosławieństwo miasta jest pocieszeniem, z którego ludzie mogą czerpać siłę - mówił w rozmowie z agencją Reutera.

Koronawirus w Szwajcarii

W Szwajcarii potwierdzono dotychczas ponad 605 tysięcy zakażeń koronawirusem. W ostatnich dniach dobowa liczba przypadków utrzymuje się na poziomie około 2 tysięcy infekcji. Na COVID-19 w kraju zmarło już ponad 10 tysięcy osób.  

Autor:ft/kab

Źródło: Reuters