Świat

Żona znanego pianisty oskarżona o zabójstwo córek

Świat


Żona znanego ukraińskiego pianisty Wadima Chołodenki została oskarżona o zamordowanie dwóch córek pary - poinformowała w poniedziałek amerykańska policja.

Policja podała, że 31-letnia Sofia została oskarżona o zamordowanie dwóch córek, 5-letniej Niki i rocznej Micheli. 29-letni Wadim Chołodenko znalazł ciała dzieci w sypialni w czwartek rano. Para żyła od jakiegoś czasu osobno. Pianista przyjechał do domu w Fort Worth (Teksas), by zabrać dziewczynki na weekend.

Jeśli Sofia zostanie uznana winną, może jej grozić nawet kara śmierci.

Kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami, które najprawdopodobniej zadała sobie nożem. Jak poinformował przedstawiciel policji, zostanie teraz skierowana na obserwację psychiatryczną, a następnie przetransportowana do zakładu karnego.

- Strata dzieci pozostanie już ze mną na zawsze. Muszę jednak podkreślić, że czuję wsparcie mieszkańców Fort Worth oraz osób, które przesyłają mi wiadomości z całego świata - przekazał w piątek pianista.

Wadim Chołodenko urodził się w Kijowie. W 2013 r. zdobył złoty medal w prestiżowym konkursie pianistycznym im. Van Cliburna.

Z Sofią wzięli ślub w 2010 r. Jak dowiedziały się lokalne media, w listopadzie para złożyła pozew o rozwód.

Autor: kg\mtom / Źródło: Reuters