Znaki na niebie rysowane Dreamlinerem

Świat

Aktualizacja:
FlightawarePo lewej stronie widać "787", dalej na prawo logo Boeinga

Testy nowych samolotów pasażerskich nie należą do wydarzeń dynamicznych i ekscytujących. Piloci Boeinga latający nowymi Dreamlinerami postanowili wprowadzić trochę urozmaicenia w swoją pracę. Jak zauważyli fani lotnictwa, B787 wykonujący bardzo długi lot nad terenem USA "nakreślił" olbrzymie logo koncernu Boeing.

Dreamliner wystartował z lotniska przy zakładach koncernu w Seattle dziewiątego lutego. Maszyna skierowała się na wschód i rozpoczęła długi lot nad centrum USA, który trwał ponad 19 godzin. Był to najprawdopodobniej najdłuższy lot B787 w historii.

Piloci urozmaicili sobie długie godziny w powietrzu lataniem po trasie, która układała się w liczbę 787 i logo Boeinga. "Narysowane" na niebie znaki są wyraźnie widoczne w specjalnych programach, które umożliwiają śledzenie samolotów.

Ten konkretny lot Dreamlinera z dziewiątego lutego był jednym z ostatnich wymaganych do certyfikacji B787 wyposażonego w silniki General Electric GEnx-1B. Wcześniej uzyskano już oficjalną akceptację dla Dreamlinerów z silnikami Rolls-Royca.

Źródło: flightglobal.com

Źródło zdjęcia głównego: Flightaware