"Zielony ludzik" Putina uwielbia hashtagi. Relacja z Ukrainy na Instagramie

InstagramRelacja rosyjskiego żołnierza z Ukrainy

Rosyjski żołnierz zarzuca swój profil na Instagramie zdjęciami z frontu, których część wykonano na terenie Ukrainy - pisze portal buzzfeed.com. Dziennikarze twierdzą, że jest to jeden z dowodów na to, że tzw. prorosyjscy separatyści na wschodzie Ukrainy to w rzeczywistości profesjonalne wojsko sąsiada. "Siedzę, pracuję na Buku, słucham muzyki, ogólnie dobra niedziela" - napisał pod jednym ze zdjęć użytkownik Sanya Sotkin.

Użytkownik Sanya Sotkin jest bardzo aktywny w internecie. 24-latek pierwsze zdjęcie znad granicy rosyjsko-ukraińskiej zamieścił 23 czerwca, czyli - jak pisze portal - w czasie kiedy Rosja rozpoczęła wzmacnianie swoich oddziałów przy granicy.

Tydzień później zamieścił na Instagramie kolejne zdjęcie. Zdradził go geolokalizator, który wskazał, że fotografia została wrzucona do sieci na terenie ukraińskiej wsi Krasna Tałówka, która znajduje się w sferze wpływów tzw. prorosyjskich separatystów.

Zdjęcie to zrobiono w ciemności, najprawdopodobniej wewnątrz jakiegoś pojazdu wojskowego. "Siedzę w nocy... pracujemy, nasze twarze są mokre od potu" - napisał żołnierz.

Sanya Sotkin swoje zdjęcia oznacza hashtagiem #exercise2014 (pol. manewry2014). Ale także znacznikami: nuda, wojsko, lato.

Hashtagów używa dużo i często.

#exercises2014

Według geolokalizatora, 3 lipca Sotkin był już na terenie Rosji. Zamieścił "selfie" wewnątrz transportera opancerzonego. Jednak już dwa dni później wrzucił kolejne zdjęcia z Ukrainy, z miejscowości Krasny Derkuł tuż przy granicy. "time to sleep! #army #exercises2014 #night #sleep #selfie" - napisał pod zdjęciem.

Z fotomapy na Instagramie wynika, że Sotkin dotychczas zamieścił dwa zdjęcia z terenu Ukrainy, ok. 15 km od rosyjskiej bazy wojskowej w Wołoszynie, gdzie wygląda na to, że jego oddział stacjonuje. Zamieścił stamtąd 32 zdjęcia.

Buzzfeed.com pisze, że od 7 lipca żołnierz chyba na dobre wrócił na teren Rosji. Pod jednym ze zdjęć napisał: "Nadal nie rozumiem, co my tutaj robimy, więc szalejemy, słuchamy 3swedishhousemafia i czekamy na nowe wieści z Ukrainy".

Rosyjskiego żołnierza zdradził geolokalizatorInstagram

W ostatnią niedzielę Sotkin wrzucił fotografię, pod którą napisał, że pracuje na systemie rakietowym Buk. Rakietą z tego systemu zestrzelono najprawdopodobniej samolot malezyjskich linii lotniczych nad wschodnia Ukrainą.

We wtorek rosyjski deputowany stwierdził, że należy zakazać żołnierzom publikowania informacji na portalach społecznościowych w czasie służby wojskowej.

Trochę twórczości fotograficznej żołnierza:

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: pk\mtom/zp / Źródło: buzzfeed.com

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości