Świat

Zgwałcona przez ojczyma 15-latka dostanie 100 batów

Świat

Wikipedia (CC BY-SA) | CornischongStolica Malediwów, miasto Male

Sąd wyspiarskiego państewka Malediwy skazał 15-latkę, która padła ofiarą gwałtu, na karę stu batów za "przedmałżeński seks". Dziewczyna była molestowana przez ojczyma, który zabił też ich wspólne dziecko.

Tragedia dziewczyny wyszła na jaw rok temu. Od tego czasu sprawę badała policja. Ojczyma 15-latki, oskarżonego o morderstwo i gwałty, jeszcze nie postawiono przed sądem.

Wymiar sprawiedliwości zajął się natomiast ofiarą mężczyzny i skazał ją właśnie na sto batów za "przedmałżeński seks". Prokuratura zapewnia, że czyn, o który została oskarżona dziewczyna, nie ma związku ze sprawą jej ojczyma.

Jak podaje BBC, rzeczniczka sądu dla nieletnich broni wyroku, twierdząc, że 15-latka świadomie i z własnej woli popełniła zabroniony czyn seksu z innym mężczyzną niż mąż. Kara stu batów ma zostać wymierzona, gdy dziewczyna osiągnie pełnoletność, "lub wcześniej jeśli tego zechce". Musi też spędzić osiem miesięcy w areszcie domowym w domu dziecka.

Malediwy są małym wyspiarskim państwem położonym na Oceanie Indyjskim, żyjącym głównie z zachodnich turystów. Społeczeństwo jest zdominowane przez wyznawców islamu i lokalne prawo jest mieszanką prawa brytyjskiego oraz koranicznego.

Autor: mk//tka/k / Źródło: BBC News

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA) | Cornischong