Świat

Żenująca wpadka Obamy

Świat

Aktualizacja:
 
ReutersWpadka Baracka Obamy

Takiego gościa w popularnym komediowym show Jaya Leno jeszcze nie było. Na fotelu, naprzeciw prowadzącego zasiadł sam Barack Obama. Opowiadał o swoim planie ratunkowym gospodarki USA, ale nie odbyło się też bez wpadki. Pytany o grę w kręgle opowiedział, że teraz jest lepiej, ale kiedyś grał... jak na "olimpiadzie specjalnej".

W show Jay'a Leno występują przede wszystkim aktorzy, muzycy i znani z tego, że są znani. Politycy goszczą tam raczej rzadko. Amerykański prezydent postanowił jednak przełamać barierę i w show wystąpił.

Podczas luźnej rozmowy Obama opowiadał o swojej polityce dotyczącej ratowania gospodarki amerykańskiej, o rodzinie oraz o obiecanym psie dla swoich córek. Leno dopytywał czy Obama gra w kręgle w Waszyngtonie. Amerykański prezydent opowiedział o swoim marnym wyniku 129 punktów. Jak podkreślił, jest to znaczna poprawa w porównaniu do poprzedniej rozgrywki, w której uzyskał tylko 37 punktów. - To jest taki przypadek, jak igrzyska dla osób niepełnosprawnych albo coś w tym rodzaju – oświadczył prezydent USA.

Obama przeprasza

Od razu po tej wpadce pojawiły się głosy krytyki w stosunku do prezydenta. Sam Obama przyznał się do błędu i długo z przeprosinami nie czekał. Zadzwonił do przewodniczącego Olimpiad Specjalnych Tim Shrivera i wyraził swój żal z powodu tego co zaszło.

- Przekonywał, że nie miał zamiaru poniżyć społeczności niepełnosprawnych - powiedział Shriver. Dodał jednak, że jego zdaniem "ważne jest to by zobaczyć, że słowa ranią i mają znaczenie".

Nie tylko sam Obama tłumaczył się ze swoich słów. Również jego rzecznik zapewniał, że amerykański prezydent nic złego nie miał na myśli. - On (Obama - red.) uważa, że olimpiada specjalna to wspaniałe wydarzenie, który daje szansę zaistnieć niepełnosprawnym z całego świata - powiedział rzecznik.

Źródło: bbc.co.uk, telegraph.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Reuters

Pozostałe wiadomości