Świat

Zdjęcie na dowód, że "życie się nie skończyło"

Świat

Dzieci zorganizowały sobie basen w kraterze
Dzieci zorganizowały sobie basen w kraterzeAMC
wideo 2/23

Pomimo wojny starają się żyć normalnie na tyle, na ile to możliwe. Organizacja Aleppo Media Center pokazała zdjęcia, na których widać, jak dzieci w kraterze po pocisku urządziły sobie mały basen. "Cokolwiek Asad robi w Aleppo, życie się nie skończyło" - piszą aktywiści.

Opozycyjna wobec reżimu Baszara el-Asada organizacja Aleppo Media Center twierdzi, że zdjęcia zrobiono w dzielnicy Szejk Said w południowej części Aleppo. Krater, w którym dzieci zrobiły sobie basen, powstał w wyniku nalotów wojsk rządowych - twierdzą aktywiści.

Na zdjęciach, które - jak twierdzi AMC - wykonano pod koniec sierpnia, widać grupę dzieci, które w leju po bombie zrobiły sobie mały basen. Na serii zdjęć pokazano, jak kilkulatki skaczą do wody i pływają.

"Cokolwiek Asad robi w Aleppo, życie się nie skończyło. Dzieci Aleppo rozpoczynają nowe życie w każdym miejscu zniszczonym przez jego rakiety" - napisano na Facebooku nad galerią zdjęć.

Walki o Aleppo

Walki o kontrolę nad Aleppo, drugim co do wielkości miastem w Syrii i niegdyś głównym centrum przemysłu i handlu w tym kraju, nasiliły się w ostatnim czasie. Zachodnie rejony miasta opanowane są przez wojska rządowe, a wschodnie przez rebeliantów, którzy od połowy lipca są oblężeni przez siły lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada.

Przedmieścia kontrolują z kolei dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego.

Liczba ofiar cywilnych wzrasta z dnia na dzień i liczona jest w setkach. Mieszkańcy pozbawieni są prądu, wody, żywności i leków.

Dzieci zorganizowały sobie basen w kraterzeAMC

Autor: pk\mtom / Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: AMC

Tagi:
Raporty: