Zderzenie autobusów w Kraju Chabarowskim. Nie żyje co najmniej 16 osób

Świat

mchs.gov.ruWypadek na drodze Chabarowsk - Komsomolsk na Amurze

Co najmniej 16 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w wyniku czołowego zderzenia dwóch autobusów komunikacji międzymiastowej w Kraju Chabarowskim na Dalekim Wschodzie Rosji - poinformowała rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na źródła w Ministerstwie ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Na miejscu pracują ekipy ratownicze, które próbują dotrzeć do zablokowanych w pojazdach ludzi. Policja nie wyklucza, że przyczyną wypadku może być znaczne przekroczenie prędkości.

Do wypadku doszło około godz. 15.00 czasu lokalnego (godz. 7.00 w Polsce) w rejonie jeziora Gassi, na 125. km drogi Chabarowsk - Komsomolsk nad Amurem.

Przyczyny awarii są ustalane. Przedstawiciel zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Kraju Chabarowskim powiedział dziennikarzom, że jedną z przyczyn wypadku mogło być znaczne przekroczenie prędkości.

- Droga w miejscu zderzenia była równa i wyremontowana. Zostanie przeprowadzona ekspertyza. Jeśli kierowcy przeżyją, zostaną poddani badaniom na zawartość alkoholu we krwi - cytuje przedstawiciela MSW (nie podając nazwiska) rosyjska agencja TASS.

Wypadek autobusów w Kraju Chabarowskim mchs.gov.ru

Jak podało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w wyniku zderzenia jeden z pojazdów przewrócił się na bok i wypadł z drogi.

Na miejscu trwa akcja ratownicza. Ratownicy próbują dotrzeć do ludzi, zablokowanych w pojazdach - mogło tam zostać co najmniej 40 osób.

Obrażenia dziesięciorga rannych lekarze określają jako ciężkie, a 44 innych poszkodowanych jako średnie i lekkie.

Autor: tas//gry / Źródło: TASS, mchs.gov.ru, PAP

Źródło zdjęcia głównego: mchs.gov.ru