Wymordowali rodzinę policjanta, przeżyła tylko bratanica. Miliony za pomoc w ujęciu sprawców

Świat

Aktualizacja:
Google Earth ProDo zabójstwa doszło w obwodzie samarskim w Rosji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji wyznaczyło nagrodę w wysokości trzech milionów rubli za pomoc w ujęciu sprawców morderstwa pułkownika policji Andrieja Goszta i jego rodziny. Do zbrodni doszło w niedzielę w nocy w wiosce Iwaszewka w obwodzie samarskim. Przeżyła tylko siedmioletnia bratanica.

Rosyjskie MSW zaoferowało nagrodę w wysokości trzech milionów rubli (ponad 180 tys. zł) za "każdą informację", która pomoże w ujęciu sprawców zabójstwa pułkownika policji Andrieja Goszta i pięciu członków jego rodziny.

Do zabójstwa doszło w niedzielę w nocy, w wiosce Iwaszewka w obwodzie samarskim, w domu należącym do rodziców Goszta.

Według wstępnej wersji śledztwa przestępcy przedostali się do budynku przez okno i zamordowali sześć osób: dwóch mężczyzn i cztery kobiety. Ofiary (pułkownik, jego rodzice, żona, żona brata i kuzynka) zostały pobite ciężkimi metalowymi przedmiotami. Większość z nich mogła zginąć we śnie. Gazeta "Nowyje Izwestia" napisała, że z domu nie zostały zrabowane wartościowe przedmioty. Dlatego jedna z wersji śledztwa nie wyklucza, że motywem zabójstwa była zemsta.

Rosyjska telewizja REN podała, że pułkownik badał sprawę kradzieży ropy na dużą skalę z rurociągu, przebiegającego przez obwód samarski.

Dziennik "Nowyje Izwestia" relacjonował, że zainstalowane w pobliżu budynku kamery zostały zniszczone. Wcześniej pojawiły się informacje, że dom rodziców Goszta został zaminowany. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z psami. Bomba okazała się atrapą.

Zbrodnię przeżyła jedynie siedmioletnia bratanica Goszta, Sonia. Rosyjskie media informują, że dziewczynka jest w śpiączce. Przebywa na oddziale reanimacyjnym. Lekarze nie ujawniają, w jakim jest stanie.

Następca zginął w wypadku

W latach 2013-2015 Andriej Goszt był szefem policji w mieście Syzrań w obwodzie samarskim. We wrześniu zeszłego roku awansował i został zastępcą szefa sztabu Głównego Zarządu MSW w obwodzie samarskim.

Portal newsru.com napisał, że następca Goszta, który został szefem policji w Syzraniu, zginął w wypadku samochodowym w lutym tego roku.

Wtorek, 26 kwietnia, w Syzraniu i okolicznych miejscowościach został ogłoszony dniem żałoby.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow pytany, czy prezydent Władimir Putin przejmie kontrolę nad dochodzeniem w sprawie masowego morderstwa w obwodzie samarskim, wyraził nadzieję, że "organa śledcze zrobią wszystko, by ustalić i schwytać sprawców zabójstwa".

Autor: mk, tas//gak,mtom / Źródło: TASS, Nowyje Izwestia, Rossijskaja Gazieta, ren.tv

Źródło zdjęcia głównego: mvd.ru