Świat

Zbiorowy gwałt na dziennikarce. Szef gangu: w tym miejscu zgwałciliśmy cztery inne kobiety

Świat


Dokładnie w tym samym miejscu w Bombaju, w którym doszło do gwałtu na 23-letniej fotoreporterce, ci sami napastnicy, w ciągu roku zgwałcili cztery inne kobiety - donosi "India Today".

Indyjska policja aresztowała już wszystkich pięciu mężczyzn podejrzanych o dokonanie w Bombaju zbiorowego gwałtu na młodej fotoreporterce. Pierwszego, 19-letniego podejrzanego, aresztowano w piątek. Do kolejnych zatrzymań doszło w sobotę i w niedzielę.

Przywódca grupy, Qasim Bangali, podczas przesłuchania przyznał, że jego gang w tym samym miejscu, w którym doszło do gwałtu na 23-letniej fotoreporterce, w ciągu niespełna roku zgwałcił cztery inne kobiety. Okazało się też, że członkowie gangu bardzo często nękali kobiety i pary, które znajdowały się w rejonie fabryki.

Gwałt w fabryce

23-letnia indyjska fotoreporterka została zgwałcona w czwartek wieczorem przez pięciu mężczyzn w opuszczonej fabryce w Bombaju, gdzie wraz z kolegą robiła zdjęcia do swojej redakcji. Dziennikarka przebywa w szpitalu, jest w stanie stabilnym. Według policji podejrzani zbliżyli się do pary fotoreporterów pod pretekstem pomocy w uzyskaniu zezwolenia na fotografowanie wnętrza zrujnowanego budynku. Następnie rozdzielili parę. Towarzysza dziewczyny związali i pobili, natomiast kobietę zgwałcili.

Zmusili ofiary do czyszczenia miejsca zbrodni

Kobiecie grożono okaleczeniem rozbitą butelką i ujawnieniem jej personaliów, gdyby powiadomiła policję. Natychmiast po gwałcie mężczyźni zmusili dziewczynę i jej kolegę do czyszczenia miejsca zbrodni. 23-letnia kobieta przyznała, że chce wrócić do pracy najwcześniej jak to możliwe. - Gwałt nie jest końcem życia, ale chcę najsurowszych kar dla wszystkich oskarżonych - stwierdziła.

Rząd naciska

Po czwartkowej napaści policja znalazła się pod ogromną presją. Minister spraw wewnętrznych stanu Maharasztra i rząd w Delhi nalegają, by szybko ukarać sprawców napaści. Mężczyznom grozi do 20 lat więzienia.

Źródło: "India Today", PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości