Świat

"Planował zamachy na kościoły we Francji". Zatrzymano 24-latka

Świat


Francuska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o planowanie zamachów na kościoły - poinformowało francuskie MSW.

- 24-letni student informatyki został aresztowany w niedzielę w Paryżu. W jego aucie znaleziono m.in. broń palną i kamizelki kuloodporne - poinformował szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve.

"Atak na jeden lub dwa kościoły"

- Znalezione dokumenty nie pozostawiają wątpliwości, że w najbliższym czasie mężczyzna planował ataki, prawdopodobnie na jeden lub dwa kościoły - powiedział Cazeneuve.

Do zatrzymania doszło, gdy ten zadzwonił na pogotowie. Jak się okazało, 24-latek miał ranę postrzałową, a ślady krwi prowadziły do jego samochodu. Policja podejrzewa, że mężczyzna przypadkowo sam się postrzelił.

Zatrzymany ma również być podejrzany o udział w morderstwie 32-letniej kobiety narodowości algierskiej, której ciało znaleziono w niedzielę.

Nasilona inwigilacja we Francji

Zatrzymany już wcześniej zwrócił na siebie uwagę służb, podejrzewany był o chęć wyjazdu do pogrążonej w wojnie domowej Syrii.

Po styczniowym zamachu islamskich ekstremistów na redakcję tygodnika Charlie Hebdo, w którym zginęło 17 osób, we Francji nasilono obserwację potencjalnych zamachowców, a dodatkowe patrole wysłane zostały w rejony szczególnie zagrożone zamachami.

Autor: mm\mtom / Źródło: Reuters