Świat

Zatrzymania "w związku ze śmiercią Philipa Seymoura Hoffmana"

Świat


Cztery osoby zatrzymano w Nowym Jorku w związku z heroiną znalezioną w mieszkaniu aktora Philipa Seymoura Hoffmana po jego śmierci, której przyczyną - według policji - najpewniej było przedawkowanie narkotyków.

Dziennik "New York Daily News" poinformował, że zatrzymań dokonano po obławie na budynek w Chinatown na Manhattanie. Rzecznik nowojorskiej policji powiedział agencji Reutera, że znaleziono tam narkotyki i cztery osoby trafiły do aresztu. Odmówił jednak potwierdzenia, że zatrzymania były związane ze śmiercią Hoffmana.

46-letni zdobywca Oscara za najlepszą rolę męską w filmie "Capote" (2005) został znaleziony w niedzielę martwy w swym apartamencie w nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village. Policja poinformowała, że Hoffman leżał na podłodze w łazience ze strzykawką w przedramieniu. W apartamencie amerykańskiego aktora znaleziono ok. 50 niewielkich torebek zawierających heroinę, strzykawki, podpaloną łyżeczkę i wiele leków na receptę.

Przedawkowanie?

Według policji przyczyną śmierci Hoffmana było najprawdopodobniej przedawkowanie narkotyku. W środę mają zostać opublikowane wstępne wyniki sekcji zwłok aktora. Jak poinformował anonimowy funkcjonariusz policji, badania wykazały, że znaleziona w mieszkaniu Hoffmana heroina nie zawierała silnego środka o nazwie fentanyl, potęgującego jej działanie. Podejrzewa się, że w ostatnich miesiącach substancja ta spowodowała śmierć ponad 20 osób w zachodniej Pensylwanii.

Co robi policja?

Agencja AP pisze, że wysiłki nowojorskiej policji, by ustalić źródło narkotyków znalezionych w apartamencie aktora, są nietypowe. Zgodnie ze stanowym prawem, dealerzy narkotyków nie mogą być obarczani odpowiedzialnością za śmierć klienta. Philip Seymour Hoffman, który zostawił swą partnerkę życiową Mimi O'Donnell i troje dzieci, w przeszłości miał już kłopoty z powodu narkotyków. Uważany za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów swojego pokolenia Amerykanin w zeszłym roku podjął leczenie. Oprócz najwyższego wyróżnienia Akademii Filmowej za rolę w filmie "Capote", Philip Seymour Hoffman był trzykrotnie nominowany do Oscara za role drugoplanowe w filmach: "Mistrz" ("The Master", 2013), "Wątpliwość" ("Doubt",m 2009) oraz "Wojna Charliego Wilsona" ("Charlie Wilson's War", 2008).

Aktor przegrał z narkotykamiTVN 24
wideo 2/2

Autor: mtom / Źródło: PAP

Raporty: