Świat

Zatrzymane trzy osoby związane z zamachowcem z Berlina

Świat


Zatrzymano trzy osoby związane z Tunezyjczykiem Anisem Amrim, podejrzanym o dokonanie zamachu terrorystycznego na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie - poinformowało tunezyjskie MSW. Wśród zatrzymanych jest krewny Amrima.

Zgodnie z sobotnim komunikatem MSW zatrzymani są podejrzani o przynależność do "komórki terrorystycznej powiązanej z terrorystą Anisem Amrim, który przeprowadził atak w Berlinie".

Jak podało MSW w Tunisie, wśród zatrzymanych jest 18-letni krewny podejrzanego, któremu Amri wysłał pieniądze na przyjazd do Europy.

Nie jest jasne, czy zatrzymani pomogli Amriemu w uciecze z Berlina po zamachu.

Poszukiwania w całej Europie

W czwartek niemiecka prokuratura podała, powołując się na pierwsze wyniki badań kryminalistycznych, że Amri kierował ciężarówką użytą w poniedziałkowym ataku w Berlinie. 40-tonowy pojazd wjechał w tłum na bożonarodzeniowym jarmarku w stolicy Niemiec, zabijając 12 osób i raniąc ok. 50.

Tunezyjczyk był poszukiwany listem gończym w krajach strefy Schengen. W piątek nad ranem został zastrzelony przez włoską policję w Mediolanie. Podczas rutynowej kontroli wyciągnął broń i postrzelił policjanta.

Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Opublikowano też nagranie, na którym Amri składa przysięgę na wierność dżihadystom.

Autor: mk//plw / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości