Świat

Zastrzyk śmierci za zbrodnię sprzed 21 lat. Uznany za martwego po 12 minutach

Świat

CDCRNa takim łóżku skazańcowi wstrzykuje się śmiertelną truciznę

W Teksasie wykonano wyrok śmierci na 40-letnim obywatelu USA Bobby Lee Hinesie, który 21 lat temu zabił w okrutny sposób młodą kobietę. W tym stanie USA jest to już jedenasta egzekucja od początku roku.

Hines otrzymał w więzieniu w Huntsville w środę wieczorem śmiertelny zastrzyk i został uznany za martwego dwanaście minut później - informuje Reuters. W ostatnim słowie wyraził skruchę. - Wiem, że zrobiłem źle. Chciałbym cofnąć czas, ale wiem, że to niemożliwe - powiedział.

Brutalnie zamordował sąsiadkę

Jako 19-latek mężczyzna zadał swojej sąsiadce, 26-letniej Michelle Wendy Haupt w jej mieszkaniu 18 ciosów czekanem, a następnie ją udusił.

- Bobby Hines zapłacił najwyższą cenę - życie za życie i to jest dobra wiadomość - powiedział ojciec ofiary. - Niedobrze, że musiałem czekać aż 21 lat - dodał.

Kolejna egzekucja

Wykonanie wyroku śmierci na Hinesie było jedenastą egzekucją w Teksasie w tym roku. Kolejna zaplanowana jest na przyszły tydzień.

Sąd Najwyższy przywrócił karę śmierci w 1976 r. po okresie jej zakazu. Liczba egzekucji systematycznie spada. W 2011 r. wykonano 43 wyroki śmierci, prawie połowę ich liczby z 2000 r. W statystyce egzekucji nadal przoduje Teksas, gdzie w 2011 roku stracono 13 osób.

Badania opinii wskazują poza tym, że społeczne poparcie dla kary śmierci się zmniejsza, chociaż popiera ją nadal większość Amerykanów.

Autor: //gak/k / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CDCR